Opowiedz mi historyjkę…

Opowiedz mi historyjkę…

Praca z historyjką obrazkową wspiera rozwój zdolności narracji u dziecka. Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć opowiedzenia własnej  historyjki będą motywowały dziecko do budowania coraz bardziej złożonych zdań.

Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co układa na obrazku, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię.

Milenka z wielkim zapałem podeszła do układania własnej historyjki i wspólnie ułożyłyśmy i opowiedziałyśmy taką historyjkę:

 

Pewnego dnia rodzina misiów postanowiła posprzątać w domku:

IMG_4111

 

Mama miś postawiła na stole pyszne naleśniki. Z szafki stojącej za stołem wyjęła miód…

IMG_4113

 

… i postawiła go na stole. Położyła też duże czerwone jabłko. Synku- zawołała mama miś – chodź na obiad!

IMG_4115

 

Mały miś przybiegł na wołanie mamy. Miś trzymał w ręku loda. Synku – powiedziała mama – teraz jest czas na obiad, słodyczy nie jemy przed obiadem.

IMG_4116

 

Proszę – tutaj masz łyżeczkę i ładnie zjedz naleśniki – powiedziała mama miś. Miś grzecznie zjadł naleśniki i w nagrodę po obiedzie zjadł jabłuszko.

IMG_4121

 

I tak zakończyła się nasza pierwsza historyjka 🙂

A tu Milenka podczas pracy 🙂

IMG_4126

Przy ponownym układaniu na planszy – skupiłam się na podawaniu Milence przedmiotów oraz mówieniu gdzie ma je położyć.  W naszej dzisiejszej pracy wyglądało to tak:

To jest kominek. W kominku pali się ogień. Połóż kominek po prawej stronie pokoju. To jest lampa, postaw lampę na kominku. To jest mały miś, postaw misia przed kominkiem. To są poduszki – połóż poduszki przed kominkiem z prawej strony misia. I tak dalej i tak dalej…. 😉

IMG_4124

 

Zabawę w układanie historyjek którą przygotowałam Milence, możecie kupić w moim sklepiku tutaj: Misiowe historyjki.

Zestaw składa się z planszy do zabawy (podłoga i ściana) oraz 3 plansz z elementami historyjki.
Jest więc wyposażenie pokoju, postacie 3 misiów: mamy, taty i małego misia oraz różnego rodzaju produkty spożywcze.
Wszystkie elementy dziecko dowolnie układa na planszy opowiadając swoją historyjkę, za każdym razem historyjka może być inna.

IMG_4103

 

IMG_4105

 

IMG_4106

 

IMG_4108

 


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *