Kreatywne SOS – wirujące koło

Kreatywne SOS – wirujące koło

8 listopada 2015 Motoryka duża i mała Pomoce terapeutyczne 0


Prawdopodobnie słyszeliście lub zetknęliście się z tą zabawką niejednokrotnie. Wirujące koła są bardzo łatwe do wykonania, niemal zbyt łatwe, a wasze dzieci będą zachwycone gdy zobaczą jak wzory wirują. 

Jak wykonać wirujące koło?

Do wykonania wirującego koła potrzebujecie: kawałek kartonu, koła narysowane na kartce papieru, klej, nożyczki i kawałek sznurka. To naprawdę wszystko a zabawa jest wyśmienita! Co więcej podczas wycinania kół, klejenia i przewlekania sznurka – dziecko ma wspaniały trening motoryki małej. A zabawa – to już trening motoryki dużej. I to za zaledwie parę złotych!

Nasze wirujące koła na początku przygotowałam na komputerze. Zrobiłam sobie szablon do wydruku – przygotowany do stworzenia dwóch kół.

IMG_9759

 

Z szablonu wycięłam koła i nakleiłam na tekturkę. Moja tekturka to kawałek pudełka zbiorczego po makaronie 🙂

IMG_9761

 

Po przyklejeniu po jednej stronie tekturki pierwszego koła, docięłam tekturkę i nakleiłam z tyłu drugie koło. W ten sposób powstaną mi dwa wirujące koła. Jedno zrobiłam tęczowe, drugie  marchewkowo-kwiatowe.

Teraz potrzebujemy tylko kawałek włóczki lub sznurka.

 

IMG_9765

 

W kołach za pomocą druta, nożyczek czy czegokolwiek robimy dwie dziurki, przewlekamy sznurek i związujemy końce. Od razu dodam, że lepiej jest przy każdej dziurce, po obu stronach zrobićsupełki – aby koło podczas kręcenia trzymało się w pionie. Nasze koła są do poprawki ponieważ bez supełków podczas wirowania przechylają nam się na boki.

 

IMG_9767

 

I zabawka gotowa! Ale zaraz, może nie wszyscy wiedzą jak jej używać?

Oto krótka instrukcja:

Trzymając sznurek za dwa końce (luźno zwisający) kręcimy rękami tak, aby koło obracając się wokół sznurka skręciło go:

IMG_9833=2

 

A następnie…po prostu naciągamy sznurek i koło wiruje – oto i cała “filozofia” , a ile przy tym zabawy!

IMG_9855-2

 

Można z kartki papieru wyciąć koła i dziecko może samo pomalować wirujące koło jak tylko sobie zamarzy. Przygotowałam dla Was także gotowy plik pdf do wydruku – moich kół. Jeśli macie ochotę skorzystać – proszę bardzo drukujcie śmiało i bawcie się z dziećmi 🙂

 

Tak wyglądają moje koła:

wirujace_kola

 

 

A klikając W TEN LINK możecie za darmo sobie pobrać plik. Pamiętaj, że pobierając moje pomoce zgadzasz się na WARUNKI KORZYSTANIA.

Miłej zabawy!

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.