Kreatywne SOS – guziczkowy sorter

Kreatywne SOS – guziczkowy sorter


Bardzo lubię przygotowywać pomoce dla córki sama – w ten sposób powstał „guziczkowy sorter”.  Jest to fajna, prosta  zabawka dla dziecka wspierająca rozwój kategoryzacji (w tym przypadku jest to prosta kategoryzacja wg koloru) oraz motoryki małej.

Wiem, że w sklepach jest mnóstwo wszelkiego rodzaju sorterów, jednak uważam, że warto poświęcić parę złotych, trochę czasu i przygotować wspólnie zabawkę z dzieckiem. Być może nasz sorter nie jest najpiękniejszy, ale jest używany od wielu miesięcy i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem córki.

Koszt wykonania sortera to około 15 złotych… Aby przygotować Guziczkowy Sorter udałam się do pobliskiej pasmanterii, poprosiłam Panią o „jakieś pudełko” i w ten sposób dostałam niepotrzebne jej pudełko kartonowe z 4 przegródkami.

IMG_9702

Do tego dokupiłam guziki 4 kolory (czarny, czerwony, niebieski i szary) po 10 sztuk z każdego koloru. Pudełko z zewnątrz ozdobiła córka przyklejając kolorowe trójkąty wycięte z papieru samoprzylepnego.

40 guzików w 4 kolorach, jedno pudełko i….zabawa na długie godziny.

Bawimy się sorterem w najróżniejszy sposób. Na przykład wkładam do każdej przegródki guzik innego koloru mówiąc „taki tu a taki tu” i w ten sposób trenujemy kategoryzacje. Można przy okazji ćwiczyć szeregi: gdy dziecko posortuje już wszystkie guziki wyjmujemy parę i przed pudełkiem układamy na przykład: czerwony, czarny, czerwony, niebieski. dziecko ma za zadanie wyjmować pojedynczo guziki i układać szereg. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

IMG_9703

IMG_9717


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *