Kreatywne SOS – guziczkowy sorter

Kreatywne SOS – guziczkowy sorter

8 października 2015 kategoryzacje, wykluczanie ze zbioru Motoryka duża i mała Pomoce terapeutyczne 0


Bardzo lubię przygotowywać pomoce dla córki sama – w ten sposób powstał “guziczkowy sorter”.  Jest to fajna, prosta  zabawka dla dziecka wspierająca rozwój kategoryzacji (w tym przypadku jest to prosta kategoryzacja wg koloru) oraz motoryki małej.

Wiem, że w sklepach jest mnóstwo wszelkiego rodzaju sorterów, jednak uważam, że warto poświęcić parę złotych, trochę czasu i przygotować wspólnie zabawkę z dzieckiem. Być może nasz sorter nie jest najpiękniejszy, ale jest używany od wielu miesięcy i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem córki.

Koszt wykonania sortera to około 15 złotych… Aby przygotować Guziczkowy Sorter udałam się do pobliskiej pasmanterii, poprosiłam Panią o “jakieś pudełko” i w ten sposób dostałam niepotrzebne jej pudełko kartonowe z 4 przegródkami.

IMG_9702

Do tego dokupiłam guziki 4 kolory (czarny, czerwony, niebieski i szary) po 10 sztuk z każdego koloru. Pudełko z zewnątrz ozdobiła córka przyklejając kolorowe trójkąty wycięte z papieru samoprzylepnego.

40 guzików w 4 kolorach, jedno pudełko i….zabawa na długie godziny.

Bawimy się sorterem w najróżniejszy sposób. Na przykład wkładam do każdej przegródki guzik innego koloru mówiąc “taki tu a taki tu” i w ten sposób trenujemy kategoryzacje. Można przy okazji ćwiczyć szeregi: gdy dziecko posortuje już wszystkie guziki wyjmujemy parę i przed pudełkiem układamy na przykład: czerwony, czarny, czerwony, niebieski. dziecko ma za zadanie wyjmować pojedynczo guziki i układać szereg. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

IMG_9703

IMG_9717

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.