Układanka lewopółkulowa z wytłoczek po jajkach – zrób ją samodzielnie!

Układanka lewopółkulowa z wytłoczek po jajkach – zrób ją samodzielnie!

ukladanka lewopolkulowa

Zastanawiasz się czasem czy poprawna układanka lewopółkulowa, to tylko ta kupiona w sklepie? Otóż nie! Pozwól, że pokażę Ci szybki pomysł na stworzenie układanki lewopółkulowej dla dziecka w każdym wieku.

Ta układanka lewopółkulowa sprawdzi się zarówno u 3 latka, jak i 9 latka gdy wprowadzimy do niej pewne modyfikacje.

Jak wykonać układankę lewopółkulową?

Przygotuj wytłoczkę po jajkach, kartkę papieru, kredki, oraz drobne, kolorowe przedmioty. Możesz użyć kolorowych pomponików, guzików, drewnianych koralików lub liczmanów.

N kartce papieru narysuj kratownicę, o takiej ilości pół ile wgłębień jest w Twojej wytłoczce po jajkach. Używając kredek narysuj kolorowe kropki i… naprawdę! Już gotowe! Układanka lewopółkulowa jest gotowa do użycia.

Jak bawić się taką układanką lewopółkulową?

Połóż przed dzieckiem wytłoczkę oraz karty wzorów jakie stworzyłaś. zadaniem dziecka jest włożenie drobnych, kolorowych przedmiotów we wnętrza wytłoczki zgodnie z kolorami, które narysowałaś na karcie.

Pamiętaj o tym, że kluczowe przy pracy z układankami lewopółkulowymi jest to, aby dziecko układało elementy rzędami (od góry do dołu) od strony lewej do prawej. Dziecko może układać elementy w wytłoczce paluszkami lub przy użyciu szczypiec.

A co ze starszymi dziećmi?

Zastanawiasz się czy taka układanka będzie dobra dla Twojego 8 czy 9 latka? Podejrzewam, że w tym wieku Twoje dziecko nie ma już większych problemów z odwzorowaniem kart, więc trochę poszalejemy i pokażę Ci jak ja zmodyfikowałam taką układankę.Układanka lewopółkulowa


Wytłoczka, karty wzorów, kolorowe elementy – wszystko pozostaje bez zmian. Nam znudziło się już układanie drewnianych koralików, więc z szafy wyjęłam kolorowe, gumowe robaki, które służyły nam kiedyś za liczmany.

Dodałam pałeczki do sushi i gotowe!

Teraz układanka służy nam przede wszystkim jako pomoc do terapii reki. Za pomocą pałeczek wkładamy na zmianę robaki do wytłoczki.Układanka lewopółkulowa


Szukasz więcej inspiracji na układanki lewopółkulowe??

Poszukujesz więcej inspiracji jak w domu, przy niskich kosztach stworzyć dla dziecka układankę lewopółkulową? Zapraszam Cię do przeczytania mojego artykułu jak wyczarować układankę lewopółkulową z niczego! W artykule Układanki lewopółkulowe – tworzymy na szybkiego coś z niczego znajdziesz kolejny pomysł wraz z kartami mojego autorstwa. W artykule Kolorowe koła – układanka logiczna znajdziesz mój pomysł na układankę lewopółkulową która jest również grą logiczną. Układankę logiczną Kolorowe koła możesz kupić w moim sklepie.Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *