Oplatane serduszko – ćwiczenia motoryki małej

Oplatane serduszko – ćwiczenia motoryki małejChciałabym zaproponować Ci dziś fantastyczne ćwiczenie motoryki małej dla dzieci, dzięki któremu powstanie śliczna ozdoba: oplatane serduszko.

Mam w pokoju córki taką specjalną półeczkę, na której stoi taca. Na tacę codziennie wykładam, jakieś artykuły do prac plastycznych. Czasem mam konkretny pomysł, a czasem układam cokolwiek i obserwuję, co moja córka z tego wymyśli.

Co przygotowałam?

Tym razem wyłożyłam kawałek kartonu, włóczkę, nożyczki i parę gałązek forsycji zerwanych w drodze na zakupy.


Jak wykonać oplatane serduszko?

Z kartonu wytnij kształt serca i wokół jego brzegów wykonajcie nożyczkami małe nacięcia.

Dziecko w dowolny sposób oplata włóczką serduszko, za każdym razem wciskając ją w wykonane nacięcie.


Na koniec pomiędzy włóczkę delikatnie wsuwa gałązki forsycji, lub każdy inny dowolny kwiatek i gotowe! Powstała śliczna ozdoba, a przy okazji było to dla dziecka wspaniałe ćwiczenie motoryki małej!
Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *