Tworzymy lapbook – środki transportu

Tworzymy lapbook – środki transportu

lapbook

Lapbook, to nasz sposób nie tylko na naukę czy usystematyzowanie wiedzy, ale także jej poszerzanie. Pokaże Wam jak go wykonałyśmy!

Jaki lapbook dziś tworzyłyśmy?

Oczywiście zgodny z tym co ostatnio córka musiała się nauczyć czyli – środki transportu.

Milenka wycina, wkleja i pyta, pyta.
Gdy czegoś nie wiem, szukam od razu w Google.
I tak wklejając do lapbooka barkę – od Pani na lekcji Milenka dowiedziała się, jak wygląda i porusza się barka oraz że kapitan barki nazywa się szyper.
Podczas tworzenia lapbooka Google powiedziało nam jeszcze, że barki w żegludze śródlądowej dzielą się na górno- i dolno pokładowe. W żegludze morskiej używa się barek większych, o nośności kilku tysięcy ton, głównie do transportu ładunków masowych i drewna.

A w górnictwie morskim stosowane są barki o nośności nawet kilkudziesięciu tysięcy ton. Służą do transportu platform wiertniczych i ich części oraz materiałów do budowy konstrukcji.
Mamy także barki robocze, przeznaczone do wykonywania prac w górnictwie podmorskim. Są wyposażone w dźwigi, urządzenia do układania rurociągów oraz zestawy umożliwiające nurkowanie.

I to wszystko wyklejając obrazki na karty książeczek do lapbooka.

Jak przygotowujemy lapbook?

Na początku gromadzimy potrzebne materiały, wiedzę, obrazki, notatki itp. Do tworzenia lapbooka używamy zwykłej, białej papierowej teczki z gumką i bardzo często, aby wizualnie nadać mu atrakcyjności, wyklejamy środek kolorowymi kartkami papieru.

Okładka

Najczęściej okładkę przygotowuję ja, umieszczając na niej tytuł lapbooka oraz odrobinę ilustracji o tematyce jaka jest w danym lapbooku. Okładkę drukuję i przyklejamy na pierwszą stronę papierowej teczki. Czasami moja córka chce wykonać okładkę samodzielnie i wtedy rysuje sama odpowiednie ilustracje i pisze tytuł.

A co dalej?

Później drukuję czyste szablony różnych książeczek harmonijek, kopert itp. z mojego pakietu materiałów do lapbooka. Milenka wybiera takie książeczki i szablony jakie jej pasują, wycina. Nakleja lub wpisuje informacje do książeczek i mocuje je klejem do lapbooka.

Szukacie gotowych szablonów do lapbooka?

W moim sklepie znajdziecie zestaw szablonów do dowolnego wykorzystania w trakcie tworzenia lapbooków. W zestawie znajdują się różnorodne książeczki z klapkami do otwierania, kieszonki, kopertki, książeczki typu harmonijki itp. Zestaw zawiera 70 stron.

Życzę Wam miłej zabawy!Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *