mówmi – multimedialny program do nauki mowy

mówmi – multimedialny program do nauki mowymówmi to innowacyjna pomoc dydaktyczna wspomagająca proces programowania języka.

Powiem Ci, że od czasu, gdy otrzymałam przesyłkę z programem mówmi, nie mogłam się doczekać, kiedy wygospodaruję wolną chwilę, aby na spokojnie się z nim zapoznać.

Wiesz co?

Już sam opis na pudełku spowodował, że bardzo żałuję, że takiego programu terapeutycznego nie było parę lat temu. W chwili gdy to ja uczyłam Milenkę mówić.

Bogatsza o ponad 6 lat doświadczeń w uczeniu dziecka mowy, mogę już na wstępie powiedzieć Ci: to genialna pomoc, która będzie przydatna nie tylko w gabinetach logopedycznych, ale głównie u Ciebie w domu!

Autorem programu jest Wydawnictwo WiR – czyli jedno z najlepszych wydawnictw pomocy edukacyjno – terapeutycznych w Polsce. I to nie dlatego, że moje pomoce ukazały się nakładem tego wydawnictwa (Moi Bohaterowie i Moje Bohaterki). Głównie dlatego, że skupia takie nazwiska jak: Agnieszka Bala, Jagoda Cieszyńska, Agnieszka Fabisiak – Majcher, Marta Korendo, Elżbieta Ławczys czy Elżbieta Szwajkowska, a ich pomoce dydaktyczne są po prostu niezrównane!

Dlaczego uważam, że mówmi to genialna pomoc?

Przede wszystkim zwolnione tempo nagrań w których wyraźnie, na białym tle widać postać lektorki, która wypowiada dane słowo. Postać na filmach ukazana jest nie tylko z twarzy, ale także w zbliżeniu ust – aby dziecko wyraźnie widziało jak układać usta i język wymawiając dane słowo.

W filmach wykorzystano sposób uczenia się przez obserwację, a filmy zostały zmontowane tak, aby wyeliminować bodźce zakłócające odbiór i zoptymalizować efektywność nauki.

Jak wygląda ten program od środka?

Cóż… na blogu, w tej formie przekazu nie jestem w stanie pokazać Ci wnętrza programu który otrzymujesz na pendrive.

Postanowiłam więc nagrać dla Ciebie krótki, 7 minutowy filmik, na którym dokładnie pokazuję Ci jak zainstalować program na Twoim komputerze oraz jak wygląda jego wnętrze.

Zapraszam Cię do obejrzenia:

Co jeszcze znajdziesz w pudełku?

Oczywiście książeczki z ładnymi, prostymi ilustracjami dla dziecka wraz podpisem każdej ilustracji. W książeczkach zastosowano dużą, bezszeryfową czcionkę. Używanie wielkich liter to podstawowy zabieg ułatwiający analizę i syntezę wzrokową. Badania naukowe wykazują, że rodzaj czcionki ma podstawowe znacznie dla odbioru materiału jako łatwy lub trudny, nawet dla małego dziecka.

Książeczek w zestawie jest pięć i tak oto mamy zwierzęta, osoby, pokarmy, zabawki i ciało.

Książeczki wydane są na wspaniałym papierze o większej gramaturze z lekkim połyskiem.

Jak pracować z dzieckiem?

Optymalna terapia powinna zawierać trzy sesje pokazowe na dzień, przy co najmniej dwukrotnej prezentacji jednego filmu. Do uczenia dziecka nazwy kolejnego, na przykład zwierzątka przystępujemy dopiero wtedy, gdy dziecko uzyska umiejętność wypowiadania słowa nad którym pracujemy.

Pamiętaj!

Program nie może zastąpić bezpośredniego kontaktu terapeutycznego! Stosuj go jako element wspomagający terapię dziecka.

Dla kogo przeznaczony jest ten program?

Przede wszystkim dla dzieci, które nie rozwinęły umiejętności posługiwania się mową lub utraciły zdolność mówienia w wyniku różnorodnych zaburzeń.

Szczególnie polecam go w terapii zaburzeń mowy, a w szczególności w zakresie terapii opóźnionego rozwoju mowy, alalii, niedokształcenia mowy o typie afazji oraz afazji dziecięcej, całościowych zaburzeń rozwoju (m.in. autyzm, zespół Aspergera), niepełnosprawności intelektualnej i innych zaburzeń językowych.

Program także będzie bardzo pomocny u dzieci głuchych i niedosłyszących, wielojęzycznych oraz obcojęzycznych, które uczą się języka polskiego.
Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.