Kosmos – nasze materiały Montessori

Kosmos – nasze materiały Montessori


Dziś pokażę Ci jakie pomoce o tematyce „kosmos” znajdują się na naszych półkach. Mam nadzieję, że się zainspirujesz.

NASZE POMOCE

Nasze pomoce to przede wszystkim montessoriańskie karty trójdzielne.

Karty „Układ Słoneczny i księżyce” znajdziesz w moim sklepie tutaj.


W zestawie z kartami „Układ Słoneczny i księżyce” znajdują się karty z księżycami wraz z kartą kontrolną.

Jak używamy tych kart?

Na początek układamy na stoliku wszystkie planety z księżycami – wspierając się kartą kontroli.


Następnie bierzemy kartę z księżycem i wyszukujemy na karcie kontroli – do jakiej planety należy dany księżyc.

Na koniec porządkujemy księżyce i wrzucamy do odpowiedniej przegródki w skrzyneczce.


Na naszych półkach znajduje się także zestaw „Gwiazdozbiory” firmy Buu Strasznie Fajne Zabawki.

To zestaw drewnianych kart, który zawiera karty z najbardziej znanymi gwiazdozbiorami, wszystkimi konstelacjami zodiakalnymi oraz tabliczki przedstawiające zaćmienie słońca i fazy księżyca.

Na zdjęciu widzisz także 2 książeczki, które w chwili obecnej już chyba trudno zdobyć. To dwie części książeczki „Atlas Nieba”, która była dodawana jako darmowy dodatek do jakiejś gazety.


Bardzo interesująca pozycją jest książka pt. „Jerzy Rafalski opowiada o gwiazdach„. To książka z wydawnictwa Multico. Wspaniałe zdjęcia, interesujące informacje – serdecznie Ci polecam.

Dodatkowo na Milenki półkach znajduje się także „Globus planetarium konstelacje„. Niestety to jedyna informacja jaka została mi w pamięci – czyli nazwa.

Kupiłam go na wyprzedaży w Empiku, za jakieś śmieszne pieniądze. Kosztował może z 30 zł?


Globus po pierwsze jest ruchomy. Po włączeniu zapala się światło i podświetla konstelacje, globus się kręci, a głos lektora opowiada o gwiazdach. Załączoną latarką punktową można oświetlać sobie konkretne konstelacje, które chcemy pokazać dziecku.

Na plus tego globusa przemawia fakt, że kupiłam go za bezcen i córka jest nim zachwycona.

Na minus: muzyka jaka gra na początku jest tak agresywna i głośna, że rozmyślam nad tym, czy nie rozłożyć go na części pierwsze i nie odlutować kabla od głośnika.


Na ścianie w pokoju wisi lampka nocna w kształcie księżyca. Lampka ma parę ustawień, ale najfajniejsze jest takie, gdy po kolei wyświetla fazy księżyca.

Lamkę tę kupił mój mąż w Londynie, gdy był z synami na wycieczce w jakimś muzeum – niestety z głowy mi wypadło w jakim, bo było to dość dawno temu.

Przygotowałam także córce karty z fazami księżyca i możesz kupić je w moim sklepie.


Na naszych półkach stoi także układanka „Układ słoneczny” firmy SkumajTo.

To pomoc pozwalająca dziecku fizycznie dotknąć poszczególnych planet. Na podstawie są wygrawerowane nazwy poszczególnych planet. Umieszczone są także na niej specjalne otwory, w których dziecko za pomocą szczypiec lub rączkami układa planety.


W internecie znalazłam plakat z rakietami (niestety nie zapisałam adresu), który wydrukowałam. W naszych aktywnościach zagościły wydrapywanki w temacie kosmos, które możesz kupić w sklepie Majolinek.

Kolejną, ciekawą pozycją książkową jaką mamy to książka „Kosmos” Wydawnictwa Olesiejuk.


Kolejne trzy ksiązki, które chciałam ci polecić to: „Badacze kosmosu” wydawnictwo Olesiejuk, „WOW!

Ilustrowana encyklopedia kosmosu” wydawnictwo National Geografic oraz książka z otwieranymi okienkami „Atlas dla dzieci – astronomia” wydawnictwa Olesiejuk.


AKTYWNOŚCI

Przygotowałam córce materiały do samodzielnego stworzenia lapbooka o układzie słonecznym.

Więcej o tym lapbooku i jak go przygotować, napisałam we wpisie Lapbook – układ słoneczny. Zachęcam Cię do zapoznania się z nim.

Materiały do tego lapbooka możesz kupić w moim sklepie.

Moja córka swój lapbook wykonała samodzielnie, korzystając właśnie z materiałów które jej przygotowałam. Sama wycinała, malowała i decydowała które karty wkleić w którym miejscu lapbooka.




Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.



Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.




Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:



*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.