Montessori – nasze świąteczne aktywności

Montessori – nasze świąteczne aktywności


Grudzień to u nas w domu czas układania na półkach pomocy związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Co w tym roku zagości na naszych półkach i jakie aktywności przygotowałam?

NASZE POMOCE

Przygotowałam zestaw różnorodnych zadań, układanek i kart pracy, wspierający wszechstronny rozwój dziecka pt. Grudniowe zabawy.

Początkowo planowałam zadania te włożyć do kalendarza adwentowego, jednak zmieniła mi się koncepcja. Wybrane zabawy i zadania po prostu wyłożyłam na grudniowych półkach w pokoju córki – tak, aby miała do nich swobodny dostęp i mogła używać kiedy przyjdzie jej na to ochota.Grudniowe zabawy


W pakiecie Grudniowe zabawy, który znajdziesz w moim sklepie zadania są różnorodne. Trudniejsze i łatwiejsze. Wybierz te zadania, które są odpowiednie do poziomu rozwoju Twojego dziecka. Jeśli to mały brzdąc, nie dawaj mu układanki paskowej z nauką przeliczania dziesiątek. Dla maluszków idealna będzie układanka z nauką przeliczania do pięciu. W ten sposób dostosuj ten pakiet do Twojego dziecka.Grudniowe zabawy


Świąteczny kominek

Świąteczny kominek to układanka wspierająca rozwój motoryki małej, która jest nowością w sklepie SkumajTo. Świetnie wspiera rozwój koordynacji ręka – oko, uczy cierpliwości i precyzji.

Próbowałam za pomocą załączonych szczypiec powiesić skarpetki na kominku i mam jedno przemyślenie po tych próbach: muszę to jeszcze zdecydowanie poćwiczyć, bo wydaje się banalnie proste, ale chyba moje ręce nie są aż tak sprawne jak myślałam 😉Świąteczny kominek


Pada śnieg

Na półeczkach wylądowała także kolejna, wspaniała nowość ze SkumajTo – układanka ze śnieżynkami o wdzięcznej nazwie „Pada śnieg„.

Kolejne z pozoru łatwe zadanie, które zajmie dziecko na dłuższy czas i wcale nie jest takie proste jak by się wydawało! Powiedzieć, że jestem zachwycona ta układanką to mało!Pada śnieg


Kolorowe bombki

Zadaniem dziecka jest przy pomocy drewnianych szczypiec ułożyć kolorowe bombki według kart do odwzorowywania.

Układanka kolorowe bombki idealnie wspiera małą motorykę, koncentrację, precyzję, koordynację ręka-oko i uczy odwzorowywania. 

Matematyczny bałwan

Matematyczny bałwan, to układanka, którą otrzymałam w ramach współpracy ze SkumajTo. Miałam go tylko ocenić i Wam pokazać. Dlaczego? Ponieważ przeliczanie Milenka ma już dawno w małym palcu i byłam pewna, że ta układanka na pewno nam się nie sprawdzi gdyż jest zbyt łatwa. To zdecydowanie nie jest układanka dla 8 letniej dziewczynki, która już uczy się mnożenia.

Jakie było moje zdziwienie, gdy Milenka zażyczyła sobie, aby i ten bałwanek znalazł się na jej grudniowych półkach z zabawami! Na moje pytanie, czy na pewno nie jest na niego zbyt duża, rezolutnie stwierdziła, że może i już to umie, ale chce się bawić w układanie kulek szczypcami, bo to fajna zabawa. Bałwanek ląduje więc na naszych półkach.Kolorowe bombki i matematyczny bałwan


NASZE AKTYWNOŚCI

Na listę grudniowych aktywności wpisałam różnorodne prace związane z przygotowywaniem świąt. Nie przygotowywałam sobie tego jakoś specjalnie na półkach, gdyż uważam, że byłby to przerost formy nad treścią.

Przygotowałam listę rzeczy które trzeba zrobić i będziemy to robić z Milenką razem w ramach rozwijania sprawności motorycznej.

Jakie to są aktywności?

Wszystko co bardziej lub mniej jest związane ze świętami. Będziemy wspólnie sprzątać. Milenka będzie ubierała swoją małą choineczkę do pokoju. Wybierzemy się razem po zakup choinki, którą dzieci będą dekorowały. Będzie wspólne lepienie uszek, dekorowanie domu, robienie stroików, dekorowanie pomarańczy goździkami, czy tworzenie papierowego łańcucha na choinkę.

GRY PLANSZOWE

Przygotowałam Milence także grę „Grudniowe bingo” którą możesz kupić w moim sklepie. Bingo to jedna z tych szybkich gier, które moja córka uwielbia.Grudniowe bingo


Opowieść Bożonarodzeniowa

Nasza ulubiona gra w świątecznym klimacie. Gra Opowieść Bożonarodzeniowa Marbushka wprowadza graczy w magiczną atmosferę przedświąteczną.
Piękna grafika i wyjątkowa fabuła dodadzą jeszcze więcej magii w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Zasady gry opisałam w artykule: Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, a chcesz aby spełniał terapeutyczną rolę?

Tę przepiękną grę znajdziesz w sklepie MajolinekOpowieść Bożonarodzeniowa


SZUKASZ CZEGOŚ DLA MŁODSZYCH DZIECI?

Na grudniowe półki dla młodszych dzieci mogę zarekomendować Ci układankę Zgubione światełka ze SkumajTo. To wspaniała świąteczna układanka wspomagająca małą motorykę, precyzję i koordynację wzrokowo-ruchową.

Kolejną, bardzo interesującą układanką wspierającą nie tylko rozwój motoryki małej, ale także koordynację ręka – oko, jest układanka Kolorowa choinka. Dziecko ma za zadanie ubrać choinkę według dołączonych kart używając do tego szczypiec. Młodsze dzieci mogą układać rączką.Kolorowa choinka


Ostatnią z przetestowanych przez nas i w 100% polecanych jest układanka Noski Rudolfa. To kolejna fantastyczna układanka firmy SkumajTo, która odpowiada na potrzeby rodziców w dostarczaniu dzieciom nie tylko zabaw rozwojowych, ale także zabaw związanych z tematyką świąt. Prawda jest taka, że na naszym rynku jest dość biednie, jeśli chodzi o różnorodność układanek związanych z tematami świąt Bożego Narodzenia i tylko SkumajTo ma tak ogromny asortyment świątecznych układanek.Noski Rudolfa


Mam nadzieję, że któraś z moich świątecznych propozycji przypadła Wam do gustu.

Pozdrawiam!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *