Kolorowe sekwencje

Kolorowe sekwencje

Nie zawsze mamy czas i ochotę przygotowywać materiały do pracy z dzieckiem. Pokażę Wam dziś jak z praktycznie niczego, bez zbędnych długich przygotowań w parę minut możemy stworzyć wspaniałą zabawę w kolorowe sekwencje.

Potrzebujemy paru kartek papieru, kredek i różnych kolorowych rzeczy które znajdziemy w domu.

Kredki, kartki papieru, kolorowe patyczki:

IMG_3148

 

I zaczynamy zabawę. Na początek łatwa sekwencja dwuelementowa: fioletowy, niebieski, fioletowy, niebieski, fioletowy…

IMG_3152

 

i 3 elementy: pomarańczowy, czerwony, zielony….

IMG_3155

 

Później możemy układać kolorowego węża:

IMG_3157

 

Kolorowe kubki z Ikea plus patyczki i już mamy kolejną super sekwencję, wrzucamy po kolei: niebieski, różowy, żółty, niebieski….

IMG_3159

 

Ustawiamy kolorowe kubki i tworzymy wężyki w dół. Kubek to głowa węża a patyczki długie ogonki. I znów po kolei: niebieski, zielony, fioletowy, niebieski, zielony….

IMG_3164

 

Kolorowe sztućce z Ikea też nam wspaniale posłużą. Rysujemy na kartce sekwencję (pięknie być nie musi jak widać 😉 ) i układamy: pomarańczowy nóż, czerwony widelec, pomarańczowy nóż….. i tak dalej…

IMG_3166

Zabawa w kolorowe sekwencje w ten sposób jest szybka do przygotowania a dziecko bawi się wyśmienicie układając kolorowe rzeczy wg. zadanej sekwencji. Nie potrzebujemy do takich zabaw żadnych specjalnych pomocy i co ważniejsze – tylko nasza wyobraźnia ogranicza nas w zabawie.

Popuśćcie więc wodze wyobraźni i układajcie kolorowe guziki, kawałki włóczki pociętej na paseczki, strzępy bibuły, kolorowe karteczki samoprzylepne – np. na lodówce – to na pewno będzie dla dziecka ogromna frajda, gdy będzie przyklejało na lodówkę kolorowe karteczki. Naprawdę możliwości jest ogrom – wystarczy rozejrzeć się po mieszkaniu i znaleźć kolorowe rzeczy które możemy układać w sekwencje 🙂

Bawcie się wspaniale! Pozdrawiam!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *