Cykl życia kwiatów

Cykl życia kwiatów

Dziś post na specjalne życzenie Pani Olgi.  Pani Olga prosiła mnie przez e-mail abym napisała na blogu w jaki sposób można bawić się z dzieckiem używając mojej pomocy Kwiaty – cykl życia. Więc bez przydługich wstępów opiszę w jaki sposób ja bawię się tą pomocą z Milenką.

Wydrukowałam sobie w jednym egzemplarzu wersję konturową (tej nie laminowałam tylko pocięłam), oraz w dwóch egzemplarzach wersję kolorową – (tę pocięłam i zalaminowałam).

  1. Rozkładam karty po kolei tłumacząc w jaki sposób rośnie kwiat i co potrzebuje aby zakwitnąć.

IMG_5700

2. Daję Milence wersję konturową i proszę by ułożyła cały cykl. Po ułożeniu koloruje obrazki i nakleja na duży arkusz papieru.

3. Rozkładam dolny rząd – czyli cykl życia, a zadaniem Mileny jest w odpowiednich miejscach u góry dołożyć atrybuty potrzebne aby roślina wykiełkowała iitp.

IMG_6641

 

4. Używając kolorowych kart z dwóch wydrukowanych egzemplarzy – gramy w klasyczne memory.

5. Rozkładam losowo na stoliku parę kart. Zadaniem Mileny jest postawienie drewnianych klocków przy kartach. Najniższy klocek przy obrazku który powinien być pierwszy, następnie wyższy klocek i tak dalej. Przy okazji przypominamy sobie pojęcia wyższy, niższy itp.

IMG_6642

IMG_6645

IMG_6649

 

6. Z piaskownicy ukradłyśmy trochę piasku. Ziemia do kwiatów, piasek z piaskownicy, parę kamyczków i w domu obserwujemy cykl życia kwiatów. Przy słoiku stawiamy kolejne etykiety zgodnie z tym jak rośnie nasza roślinka.

IMG_6651

IMG_6607

 

7. Obydwa egzemplarze kolorowych kart tasuję. Każdy z graczy otrzymuje jedną talię. Kolejno rzucamy kostką. Zielony kolor – gracz bierze jedną kartę z wierzchu swojej talii i odkrywa ją na stole. Niebieski kolor – gracz oddaje dowolną kartę ze swoich kart odkrytych na stole. Każdy inny kolor – głośno trzeba zawołać „pudło” i kolej rzutu następnego gracza.

Wygrywa gracz który jako pierwszy ułoży ze swojej talii cały cykl życia kwiatu. Prawdę mówiąc Milenka najbardziej lubi „pudło” 🙂

IMG_6660

 

8. W naszych książeczkach wyszukujemy obrazków z poszczególnymi etapami cyklu życia rośliny.

IMG_6661

 

9. Z pomocy na przewlekania biorę kolorowe sznurówki, dziurkuję dziurkaczem obrazki. Zadaniem Milenki jest nawlec na sznureczek po kolei cały cykl życia kwiatów. Zdjęcie niestety jeszcze przed dziurkowaniem – w każdym razie dziurki robię w prawym górnym rodu a powstała w ten sposób po nawleczeniu girlandę rozwieszamy w pokoju po kolei omawiając obrazki.

IMG_6658


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *