Ćwiczenia odwzorowywania

Ćwiczenia odwzorowywania


Zdrowe dzieci zwykle nie mają problemów z logicznym myśleniem. Już w wieku 3 lat potrafią wykonać zadanie, polegające na porządkowaniu sekwencyjnym.

Maluch umie odwzorować to, co widzi na kartach i przenieść je w odpowiednie miejsce. Niestety, nie każde dziecko będzie mogło powiedzieć, że zadanie było łatwe.

Bywa, że nawet przedszkolaki nie podołają wyzwaniu. Układanki lewopółkulowe to ćwiczenia, przy pomocy których można wyrównać wiele braków. Koncentrują się na stymulowaniu lewej półkuli mózgu. Jest ona odpowiedzialna za analizowanie, przetwarzanie linearne, wykrywanie relacji. To od niej zależy, na ile sprawnie przebiegnie nauka mowy, czytania i pisania.

Współczesne maluchy często nazywane są „prawopółkulowymi”. Mają nieograniczony dostęp do telewizora, komputera i innych urządzeń mobilnych. W ciągu dnia przyswajają o wiele więcej obrazów niż ich rówieśnicy sprzed lat w ciągu tygodni.

Prawa półkula mózgu stała się u nich tą dominującą, jednocześnie lewa znacząco ograniczyła swoją aktywność. Nowoczesne technologie szybko „łapią” prawą półkulę. W tym czasie lewa „odsuwa się” w cień.

Każde dziecko, mające jakiekolwiek problemy językowe, powinno ćwiczyć lewą półkulę. Bazą do wszelkich ćwiczeń są układanki lewopółkulowe. Można je stosować zarówno podczas ćwiczeń w domu, jak i terapii logopedycznej.

W moim najnowszym pakiecie „Ogródek króliczków„po raz pierwszy umieściłam lewopółkulowe ćwiczenia odwzorowywania i mam nadzieje, że przypadną do gustu wszystkim dzieciom. ❤️
Zadanie polega na ułożeniu takiego samego wzoru z warzyw jaki znajduje się na pasku pracy. Pamiętajcie, że dziecko powinno układać wzór od lewej do prawej!
Etykietki można dodatkowo wykorzystać podczas ćwiczeń sekwencji.

Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *