Co kupić dziecku w prezencie…?

Co kupić dziecku w prezencie…?

Im bliżej świąt i Mikołaja, tym więcej dostaję od Was pytań typu:

Co kupić dziecku w prezencie?

Co polecam? Jaka zabawka będzie na tyle wartościowa, że można ją dać na Mikołaja i wiedzieć, że będzie można wykorzystać na wiele różnych sposobów i dodatkowo – przyda nam się bezpośrednio (lub mniej) w terapii dziecka?

Na moim blogu opublikowałam już jeden taki post – co polecam w prezencie, możecie go przeczytać tutaj: Co kupić dziecku w prezencie? Na urodziny, Dzień Dziecka czy święta?

Ta lista jest nadal aktualna, przejrzyjcie ją wnikliwie i jeśli czegoś jeszcze nie macie – to może któraś z wymienionych tam pozycji skradnie Wasze serce.

Znajdziecie tam takie firmy jak Tulula, Incastro, PixIt, Bajo, Kukkia i wiele innych. Zajrzyj koniecznie!

No to o czym będzie dzisiaj?

Na rynku pojawia się coraz więcej nowości, więc dzisiaj spełniam Wasze prośby i podrzucam Wam kolejne pomysły na prezenty. Dzisiaj podzielę je pi razy oko na wiek, bo o to często mnie prosicie.  Pamiętajcie jednak – jeśli coś wymienię jako dobre dla 3 latka i wyżej – to nie znaczy, że 5 latek nie będzie na tym pracował i bawił się! Dlatego wiek jaki podaję jest powiedzmy – pi razy oko dolną poprzeczką 😉

Moje kryteria

Nim rozpocznę wymienianie poszczególnych pozycji, które Wam polecam chciałabym na wstępie wyjaśnić Wam kryteria jakimi kierowałam się w wyborze właśnie tych, a nie innych pozycji.

1. Po pierwsze i najważniejsze!

Wszystkie pozycje jakie Wam proponuję – posiadam lub posiadałam w domu, pracowałam i pracuję na nich z Milenką lub widziałam i dotykałam, patrzyłam na nie pod kątem terapeutycznym. Nie są to w żaden sposób pozycje reklamowane. Za wymienienie w poście tych konkretnych pozycji nikt mi nie zapłacił, nikt nie prosił abym te pozycje wymieniła i żaden z autorów tych pozycji czy sklepów je sprzedających nie ma bladego pojęcia, że poniżej będę je polecała.

Macie więc 100% pewność, że nie jest to jakiś tam wpis sponsorowany.

2. Wszystkie produkty jakie Wam polecam, będę wymieniała bez ładu i składu. To, że coś wymieniłam jako pierwsze nie znaczy, że bardziej to polecam od pozycji numer 3 czy 5. Wszystkie polecane przeze mnie produkty wymieniam nawet nie alfabetycznie.

3. Nie dzieliłam je ze względu na żadne kryteria cenowe. Każdy z Was na pewno znajdzie tutaj coś na swoją kieszeń. Są to produkty od w miarę tanich do dość drogich, na które swobodnie w ramach jednego sensownego prezentu może zrzucić się rodzina.

4. Te pozycje które pamiętam gdzie kupiłam – znajdziecie link do konkretnego sklepu. Niektórych pozycji po prostu nie pamiętam gdzie kupiłam, więc nie linkuję.

5. Nie wpisałam na listę żadnych książek, zabawek terapeutycznych, zeszytów ćwiczeń itp. Skupiłam się tylko na szeroko pojętych ZABAWKACH oraz GRACH PLANSZOWYCH i UKŁADANKACH.

6. Na pewno jest wiele innych pozycji, których nie uwzględniłam w tym wpisie. Myślę, że pozycji które Wam zaproponuje będzie aż nadto na obdarowanie dzieci na kolejne pół roku. O ile nie rok 😉 I to dla trójki dzieci 😉 Jeśli chcielibyście kolejną tego typu listę z następnymi pozycjami które polecam, po prostu zostawcie mi komentarz, abym wiedziała. W okolicach „przed Zajączkowych” stworzę dla Was kolejną listę – jeśli tej będzie Wam mało 😉

Myślę, że tytułem wstępu i przydługiego wyjaśnienia, napisałam aż zbyt dużo 😉 przystępujemy więc do dzieła, czyli:

Jakie zabawki polecam?

 

Dla dzieci malutkich – no takich…niemowlaczków, roczniaków:

1. Fajniutka grzechotka – znajdziecie w sklepie DobreZabawki

 

2. Przebijanka – no nie znam malucha, który nie lubi siedzieć i naparzać młotkiem w przebijankę. Dawno, dawno temu w zamierzchłych czasach gdy Milenka była mała mieliśmy dokładnie taką jak wyszukałam w Dobre Zabawki.

 

3. Ten gryzak widziałam na własne oczy, dotykałam i żałowałam, że jak Milena była mała to się na niego nie natknęłam. Mówię tutaj o gryzaku z piłkami sensorycznymi, który miałam przyjemność wybadać w BubuKids. Czad po prostu!

4. Ja nie wiem czy to wypada pisać takie oczywistości… Mam nadzieję, że wszystkie dzieci miały bączka! Jak nie – to to trzeba koniecznie nadrobić. Każde dziecko powinno mieć bączek! Dokładnie takim bawiła się w BubuKids moja Milena mając lat 4 hakiem i nadal była to dla niej niesamowita frajda. Nie masz bączka? KUP DZIECKU BĄCZKA!

5. Sensoryczne bąbelki Fat Brain Toys w NoskiNoski. Dlaczego ja się z takimi cudami nie zetknęłam x lat temu jak Milena miała rok?

 

Może tyle wystarczy dla tych maluszków – prawda?

Kluczowa zasada – nie kupujemy grających Fisher price, żadnych durnych szczeniaczków uczniaczków itp. To nie są dobre zabawki, to nie są rozwijające zabawki – wbrew powszechnej i obiegowej opinii. A i żadnych chodzików też na boga NIE KUPUJEMY!

Kochasz swoje dziecko?

To do jasnej ciasnej nie rób krzywdy jego biodrom i stawom i nie wsadzaj go do chodzika!

Amen.

 

Dla dzieci 1+

1.Układanka jeż – jest po prostu mega boska! Bawiłyśmy się nią z Mileną w BubuKids. Nie kupiłam bo… Milena była na nią już za stara (miała 5 z hakiem)

2. Super domino firmy Goula – dostaniecie w DobreZabawki

3. Klocki policja (jest też straż pożarna) które znajdziecie w BlueSky. Z tego co widzę ich strona jest chwilowo wyłączona, ale zapiszcie sobie w pamięci to autko i kupcie na kolejną okazję. Ogólnie jeśli jeszcze nie znacie produktów Blue-Sky – to poczytajcie o nich tutaj, u mnie na blogu. I jak uruchomią ponownie sprzedaż (w tej chwili w gorącym okresie przedświątecznym nie ma już możliwości składania zamówień) – przyjrzyjcie im się bo bardzo je Wam polecam.

4. Drewniana magnetyczna rakieta Janod – to typowy „must have” – rewelacja! Ja stara się nią bawiłam długi czas, a co dopiero dziecko! Taką rakietę dostaniecie w BubuKids.

5. Drewniane zwierzątka do skręcania Djeco, którymi bawiłam się w BubuKids

6.  Memo dźwiękowe w Dobre Zabawki

7. Szpulki od Fat Brain Toys – znajdziecie w NoskiNoski To kolejna pozycja która podnosi mi ciśnienie jak pomyślę, że nie wiedziałam o ich istnieniu jak Milenka była malutka.

Dla dzieci 2+

1. Kolornica od Buu – Strasznie Fajne Zabawki. Pisałam o niej w tym wpisie: Kolornica – pomoc edukacyjna dla dzieci firmy BUU. Kolornicę możecie kupić w sklepie Oak-Toys.

2. Zestaw rybek do łowienia firmy Janod – z BubuKids.

3. Tęcza Grimms w BubuKids.

4. Drewniane klocki – barwione lub w naturalnym kolorze – obojętnie. Takie znajdziecie np. w MeliMelu.

5. Sorter Grimms w NoskiNoski

6. Do tęczy także ludziki Grimms – NoskiNoski

7. No i podkładki Grimms – także w NoskiNoski

8. Szpulki do nawlekania Grimms – w MeliMelu

Zastanawiacie się co ja mam takie parcie na tego Grimmsa? Płacą mi czy co? Za darmo dali?

Otóż nie – wydałam ciężką kasę  na tęczę, podkładki, ludziki i uważam, że warta jest każdej wydanej złotówki. To chyba najbardziej pobudzająca wyobraźnię zabawka jaką widziałam i jaką się miałam przyjemność bawić i obserwować jak bawi się nią dziecko. Im starsze dziecko tym więcej możliwości odkrywa – ale pierwsze elementy warto kupić już 2 latkowi.

Zresztą… co ja Wam będę pisać? Zobaczcie sami, bo specjalnie zrobiłam dla Was live #CzasNaPogaduchy – tylko o ludzikach. O jednym drewnianym pudełku w środku którego siedzi 12 ludzików. Tutaj sami zobaczycie jaka moc drzemie – tylko w samych ludzikach: #CzasNaPogaduchy odc. 11 – drewniane laleczki Grimms

Dla dzieci 3+

1. Ale jajo – świetna nowość od Buu Strasznie Fajne Zabawki – do kupienia w Oak-Toys

 

2. Borys niedźwiedź w sweterku – również od firmy BUU, do kupienia w Oak-Toys. O Borysie i jego możliwościach robiłam spotkanie #CzasNaPogaduchy. Możesz je obejrzeć w zakładce filmy na moim profilu na Facebook. Wkrótce udostępnię to nagranie, także tutaj na blogu.

 

3. Puzzle trójkąt Goki w Dobrezabawki

4. Tęczowe domki od Grimms – MeliMelu

5. Klocki jeżyki – BubuKids

6. Klocki konstrukcyjne Janod w BubuKids

 

Dla dzieci 4+

1. Ostatnio ukochana układanka mojej teraz 6 letniej Milenki – puzzle „Znajdź drogę” – DobreZabawki

2. Drewniane patyczki Edululo – BubuKids.

3. Drewniany grill czyli zróbmy sobie szaszłyki na podstawie kart ze wzorami – BubuKids

4. Gra Smoczy Skarb firmy G3 – znajdziecie w sklepie Dragonus.

Dla dzieci 5+

1. Gra Quadrados od BUU – do kupienia w Oak-Toys

 

 

2. Krosno tkackie Melissa and Doug – nasze kupiłam na Allegro.

3. Puzzle Tri Domino od Goki w DobreZabawki

4. Tangram – DobreZabawki. Niby polecany od 8 roku życia, ale ja uważam, że do układania tangramów powinniśmy zachęcać już 4-5 latki.

Dla dzieci 6+

1. Klocki logiczne Kosmiczne Stworki – nasze mam z DobreZabawki i jest to jedna z najfajniejszych układanek z jakimi miałam styczność. Milena sięga po nią regularnie, co 1-2 dni. Strzał w 10-tkę.

2. Magnetibook firmy Janod – Alfabet w BubuKids Wszystkie magnetibooki są warte kupienia. To jest nasz ostatni zakup i świetnie nam się sprawdza w …nauce głoskowania 🙂

3. Mastermind!!! My jeszcze nie mamy, dopiero planuję zakup – ale to jest gra mojego dzieciństwa. Nie można nie nauczyć grać dziecka w Mastermind! To byłaby zbrodnia w biały dzień 😉

4. Wspaniała gra Fabryka Języka od Zielona Sowa. Naszą kupiłam na Targach książki i Milena ją uwielbia!

 

A co ja kupiłam/ planuję kupić (ewentualnie myślą nad zakupem) Milence na Mikołaja i pod choinkę?

1. Przyssawki Squigz w NoskiNoski Przyssawki te będą dobre dla mniejszych dzieci…jednak ja dopiero teraz dowiedziałam się o ich istnieniu.

2. Łamigłówkę Splitting Image od Fat Brain Toys – w NoskiNoski

3. Grę zręcznościową pudełka i piłki także od Fat Brain Toys – w NoskiNoski

 

4. Worek szklanych kulek z DobreZabawki  Że szklane kulki tylko? TAK! Ogrom niesamowitych możliwości – już niedługo pokaże Wam siłę jaka w nich drzemie na spotkaniu #CzasNaPogaduchy.

5. Planszówkę od Marbushka oczywiście – tym razem chyba Kucharze. A jak Marbushka – to tylko MeliMelu.


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.



Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.




Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:



*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.



 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *