Unieśmy się ponad chmury

Unieśmy się ponad chmury

11 marca 2016 Motoryka duża i mała Różności 0

Zawsze marzyłam o locie balonem gdy byłam mała. Oczywiście mam lęk wysokości, ale sama myśl o takim locie wydawała mi się bardzo magiczna. W internecie natknęłam się na wiele pomysłów jak samemu wykonać balony – od takich naprawdę latających do takich które są tylko dekoracją.

Zdecydowałam, że z Milenką zaczniemy od tych które są tylko dekoracją. Wykonanie naszego balonu zajęło nam pracowite 3 godziny. Głównie dlatego, że 80% prac wykonywała sama Milenka. Gdybym zrobiła to sama zajęło by może z pół godzinki. Ale przecież fajniej jest robić wspólnie – prawda?

IMG_3810

 

Co potrzebujemy do wykonania balonu?

Na początek przygotowałam sobie szablon balonu i chmurek.

IMG_3689

 

Wycięłam  z różnokolorowych kartek papieru kolorowego kształt balonu oraz z białych kartek  chmurki. Każdy balon Milenka złożyła na pół.

IMG_3690

 

Do wykonania balonu i chmurek użyłyśmy jeszcze wstążeczki, waty oraz króliczków do ozdobienia gondoli. Króliczki kupiłam w Pepco na stoisku z dekoracjami wielkanocnymi.

IMG_3692

 

Gondolę balonu Milenka zrobiła z czarnego paska kolorowego papieru na który nakleiła zajączki. Można ją również zrobić z przeciętej na pół rolki po papierze toaletowym, która wystarczy okleić lub pomalować.

Kolorowe balony skleiła ze sobą, a ja wkleiłam do środka wstążeczkę. Również za pomocą wstążeczki przymocowałyśmy gondolę do balonu. Na chmurki przykleiła watę i gotowe 🙂 Dodatkowo zrobiłyśmy jeszcze wstążeczki z motylkami – aby fruwały koło balonu.

Taką dekorację można powiesić w oknie dziecięcego pokoju.

IMG_3746

 

Nasza na początku właśnie wisiała w oknie, jednak denerwowały mnie zaciekawione spojrzenia przechodniów – wszyscy zaglądali nam w okno. Więc koniec końców – balon zawisł na lampie w pokoju Milenki.

IMG_3805

 

Oprócz tego, że podczas wspólnej pracy fantastycznie spędziłyśmy czas razem to jeszcze Milenka trenowała motorykę małą. Dodatkowo balon może posłużyć nam do ćwiczeń oddechowych – bo za każdym razem gdy dziecko przechodzi pod balonem zawieszonym na lampie – może wspinać się na paluszki i dmuchać na balon aby się poruszał 🙂

Jeśli nie potraficie sami narysować szablonu balonu i chmurek – szablon który zrobiłam dla nas udostępniam za darmo w moim sklepiku – tutaj.

Życzę Wam miłej zabawy przy tworzeniu Waszych własnych balonów!

 

 

 

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.