Układanka liście – co możesz na niej ćwiczyć?

Układanka liście – co możesz na niej ćwiczyć?


Jesteśmy posiadaczkami dwóch układanek o liściach od firmy SkumajTo i dziś chciałam Ci pokazać i wyjaśnić – co możesz na niej ćwiczyć?

Układanki które mamy to „Leśny spacer” oraz „Połącz w pary„. Pracujemy na nich zamiennie, albo łączymy elementy z dwóch układanek, ponieważ liście w tych układankach są takie same, można więc dowolnie łączyć elementy rozszerzając fantastycznie ćwiczenia.

Co możecie ćwiczyć?

Po pierwsze i najważniejsze rozpoznawanie gatunków drzew po ich liściach. Do tego celu lepsza będzie układanka „Leśny spacer” gdyż dziecko dodatkowo musi dopasować dwie pasujące do siebie części liścia – utrwalając w ten sposób ich wygląd i nazwę.Aby rozszerzyć to ćwiczenie do układanki dołączone są drewniane tafelki z nazwami drzew – dziecko musi dopasować podpis do odpowiedniego liścia.

Układanka „Połącz w pary” to już propozycja dla dzieci, które znają gatunki drzew, a ich zadaniem jest dobranie do liścia odpowiedniego owocu lub kwiatostanu danego drzewa

Jak możesz jeszcze wykorzystać te układanki?

Zacznijmy od tego, że proponuję Ci stworzenie zielnika. Na spacerze zbierzcie liście, ususzcie je i naprawdę nie musicie do tego używać specjalnej praski.

Tak owszem my mamy praskę, ale równie dobra będzie gruba książka i stare gazety. Gdy założysz z dzieckiem zielnik, pamiętaj aby opisując gatunek drzewa wspomagać się właśnie ilustracjami i podpisami zamieszczonymi na tafelkach tych układanek.

W zielniku opiszcie nazwę drzewa, datę i miejsce zbioru.Gra memory

Tak!

Możesz wykorzystać obie układanki do gry w memory! Pamiętaj o dostosowaniu ilości elementów do możliwości dziecka i… w jednej gracz będzie starał zebrać parę złożoną z dwóch części liścia, w drugiej układance – zebrać parę złożoną z liścia i jego owocu lub kwiatostanu.

Na koniec rozgrywki osoba która wygrała, może pod wszystkimi tafelkami ułożyć etykiety z nazwami.

Kalkowanie

Weź czyste kartki papieru oraz kredki świecowe i pokaż dziecku w jaki sposób, kładąc kartkę papieru na ilustracji i rysując po niej kredką może odbić wzór z tafelka.

Po przekalkowaniu wszystkich liści, dzieci które uczą się pisać, mogą samodzielnie podpisać swoje ilustracje


Chcesz to zobaczyć?

Podczas spotkania #CzasNaPogaduchy które odbyło się 14 listopada 2019 pokazywałam jak dokładnie wyglądają te układanki, oraz pokazywałam opisane ćwiczenia.

Zapraszam Cię do obejrzenia zapisu tego spotkania:Jeśli masz ochotę być z nami na żywo podczas tych luźnych spotkań – zapraszam Cię w każdy czwartek o godzinie 10:00  na mój profil na Facebook lub na Instagram.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *