Uczymy się przeliczać

Szeroki asortyment pomocy edukacyjno-logopedycznych dla dzieci, wspomagających rozwój mowy jak i terapię zaburzeń mowy (ORM, afazja, autyzm).

Uczymy się przeliczać

Ciągi zautomatyzowane Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Ćwiczenia prawopółkulowe Edukacja Edukacja matematyczna Edukacja Montessori Materiał matematyczny Motoryka mała i terapia reki 0

Dziś chciałabym Wam zaproponować garść zabaw wspomagających naukę przeliczania, poznawania symboli graficznych cyfr oraz wspomagających rozwój motoryki małej.

Zadanie 1: Pokoloruj tyle kółek ile wskazuje cyfra.

Zadaniem dziecka jest rozpoznać symbol graficzny cyfry a następnie pokolorować przeliczając na głos tyle kółek ile wskazuje liczba:

IMG_8902

IMG_8903

 

Zadanie 2:

Zadaniem dziecka jest rzut kostką, przeliczenia na głos ilości oczek jakie wypadły na kostce. Odszukanie na karcie pracy takiej samej ilości oczek na jabłkach, przeliczenie na głos kropek i pokolorowanie odpowiedniego jabłka.

IMG_8908

 

Zadanie 3:

Zadaniem dziecka jest rzut kostką, przeliczenia na głos ilości oczek jakie wypadły na kostce. Odszukanie na karcie pracy symbolu graficznego cyfry jaką wyrzuciło na kostce i pokolorowanie odpowiedniego jabłka.

IMG_8997

 

Zadanie 4:

Zadaniem dziecka jest wypowiedzenie na głos cyfry po rozpoznaniu symbolu graficznego na jabłku a następnie położenie na nim odpowiedniej ilości liczmanów/koralików przeliczając na głos:

IMG_8914

 

Zadanie 5:

Zadaniem dziecka jest rozpoznanie symbolu graficznego cyfry a następnie korzystając z paluszka umoczonego w farbie domalowanie gąsienicy odpowiedniej ilości “brzuszków”.

IMG_8933

IMG_8943

 

Materiały:

  • Mój zestaw kart pracy “Uczymy się przeliczać” – dostępny za darmo w moim sklepie
  • kredki kamyki – kupiłam w sklepie Juniora.pl
  • kostka – pożyczyłam od syna 🙂
  • liczmany – kupiłam w sklepie Jangar
  • farby do malowania palcami – kupiłam na promocji w Biedronce

Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń Radośnie rosnę i myślę dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz "KOSMOS" – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!
ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *