Tropiciel – memory edukacyjne

Tropiciel – memory edukacyjne

Tropiciel

W ostatnich dniach na rynku zabawek edukacyjnych miała miejsce premiera memory edukacyjnego „Tropiciel” firmy BUU Strasznie Fajne Zabawki. Dzisiaj chciałam Was z nią zapoznać :

Dla kogo przeznaczony jest Tropiciel?

Gra ta pozwala nabyć ogólną wiedzę na temat zwierząt, nazewnictwa oraz ich tropów. Idealnie sprawdzi się więc jako montessoriański materiał kosmiczny, a także jako pomoc terapeutyczna.

Co znajdziecie w środku?

– 8 kart dużych, dwustronnych informacyjnych
– 8 par drewnianych kafelków z wizerunkami zwierząt
– 8 par drewnianych kafelków ze śladami/tropami zwierząt
– instrukcję

Jak się bawimy z Milenką?

Na początek wykorzystujemy duże karty do rozszerzania wiedzy ogólnej o zwierzętach a tym samym rozszerzania słownictwa. Duże karty informacyjne oprócz wizerunku zwierzęcia i jego tropu zawierają podstawowe informacje o danym zwierzęciu.

Na drugiej stronie karty znajdziecie ciekawostki o danym zwierzęciu.

Możecie układać duże karty informacyjne, a dziecko pod spodem spośród małych tafelków wyszukuje wizerunek oraz trop zwierzęcia i dokłada pod odpowiednią kartą:

Tropiciel

 

Możecie z dziećmi grać w quizy: na stole układacie dużą kartę informacyjną i czytacie dziecku ciekawostki w formie pytań. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie o jakim zwierzęciu jest mowa, wyszukanie odpowiedniego tafelka z wizerunkiem oraz tropem zwierzęcia.

Zestaw dostępny w sklepie nie posiada ciekawostek na rewersach. Karty informacyjne z ciekawostkami na rewersach, możecie kupić tylko i wyłącznie na targach, w których BUU bierze udział. Zachęcam więc Was do obserwowania ich Fan Page i wyczekiwania informacji gdzie i kiedy pojawią się ze swoją ofertą 🙂

Tropiciel

 

Memory na różne sposoby

– szukamy par wizerunków zwierząt:

Tropiciel

 

– szukamy par takich samych tropów

Tropiciel

 

 

– wersja najtrudniejsza: parę tworzy zwierzę i jego trop 🙂

Tropiciel

 

Układanki lewopółkulowe

Rodzic układa, a dziecko odwzorowuje zgodnie z zasadą – rzędami od najwyższego i od lewej do prawej 🙂

Tropiciel

 

Grę edukacyjną Tropiciel możecie kupić tutaj – serdecznie polecam!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *