Szybki pomysł na… naukę dodawania i odejmowania

Szybki pomysł na… naukę dodawania i odejmowania


Chciałam zaproponować Ci szybki pomysł na naukę odejmowania i dodawania na konkretach. Bo wiadomo wszem i wobec, że tak do głowy wchodzi najlepiej.

Wykonanie

Wykonanie jest banalnie proste:

  • Potrzebujesz czyste karteczki. Ja użyłam starych wizytówek. Na ich tylnej stronie napisałam działania matematyczne: odejmowanie i dodawanie.
  • – Przygotowałam jeden drucik kreatywny i piankowe korale do nawlekania (można kupić w Pepco). Możesz dać dziecku jakiekolwiek drewniane korale jakie masz w domu.

Jak ćwiczymy?

Połóż przed dzieckiem jedną kartkę z działaniem (na zdjęciu widzisz naukę odejmowania).

Dziecko odczytuje na głos działanie i na drucik kreatywny nawleka tyle korali ile wskazuje odjemna. Następnie zsuwa taką ilość korali ile wskazuje odjemnik, przelicza ile korali zostało na górze i już wiemy jaka jest różnic

W analogiczny sposób możecie ćwiczyć dodawanie: dziecko nawleka na drucik składniki sumy i wykonuje działanie przeliczając nawleczone korale.

Miłej zabawy!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *