Sylabkowe kodowanie

Sylabkowe kodowanie

Dzisiaj mam dla Was szybką propozycję na sylabowe kodowanie. Przy okazji potrenujemy też układanki lewopółkulowe – na sylabkach 🙂

Jak przygotować pomoc?

Do przygotowania tej pomocy nie potrzebujecie wiele: wystarczą nożyczki, kolorowe kartki, białe kartki i to tyle. 🙂

Z białych kartek wytnijcie kwadraty, na których piszecie aktualnie ćwiczone sylaby. Z kolorowych kartek wytnijcie większe kwadraty.

Na czystej kartce papieru naszkicujcie kratownicę – tak aby pola kwadratów odpowiadały mniej więcej kolorowym kwadratom które wycięliście.

I to wszystko.

Ja z lenistwa używam mojej maty do kodowania i kolorowych kwadratów które mam do nich przygotowane. Sylabek też nie chciało mi się pisać samodzielnie, więc sięgnęłam po sylabki z WiRowskiego zestawu „Moje sylabki 1”. My kodujemy na macie, w celu urozmaicenia Milenie nauki czytania.

Jak my kodujemy? To proste.

Po lewej stronie maty (czyli powiedzmy po prostu na stole obok kartki z kratownicą) układacie kolorowy kod z kwadratów.

Na każdym kwadracie (innego koloru) układacie sylabki.

Przed dzieckiem układacie kod z sylabek.

Zadaniem dziecka jest stosując schemat układanek lewopółkulowych (czyli zwracamy uwagę na odpowiednią kolejność – przypomnę: od lewej do prawej, rzędami, od góry do dołu) odczytać sylabę na głos, a następnie znaleźć tę sylabę na kolorowym polu i odpowiedni kolor kwadratu położyć pod etykietami z sylabami.

Trochę to być może zagmatwanie brzmi – ale zerknijcie na zdjęcie i już wszystko będzie jasne 🙂 Możecie też dla urozmaicenia pracować w drugą stronę – przed dzieckiem układacie kod z kolorowych kwadratów, a dziecko odkodowuje kolory i układa pod spodem sylabki.

 

Miłej zabawy 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.



Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.




Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:



*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.



 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *