Sekwencje słuchowe

Szeroki asortyment pomocy edukacyjno-logopedycznych dla dzieci, wspomagających rozwój mowy jak i terapię zaburzeń mowy (ORM, afazja, autyzm).

Sekwencje słuchowe

Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Ćwiczenia lewopółkulowe Sekwencje słuchowe 2

Pomysł na tę “pomoc” znalazłam na którymś z logopedycznych blogów. Postanowiłam spróbować jak to u nas zadziała. Z sekwencjami 3-elementowymi są u nas nadal niejakie problemy, powróciłam więc do prostych sekwencji 2-elementowych.

Cały geniusz tej “pomocy” do sekwencji słuchowych tkwi w prostocie. Biała kartka papieru na której rysujemy kwadraty. U nas dwa – bo sekwencje będą 2-elementowe. Zbieramy różne rzeczy jakie mamy w domu i zaczynamy zabawę w sekwencje słuchowe.

Rozkładam luźno pięć zwierzątek filcowych:

IMG_2762

 

I podaję córce sekwencję: Połóż kurę i świnkę.

IMG_2764

 

Gdy już znudzą nam się filcowe zwierzątka przechodzimy do gumowych:

IMG_2766

 

I znów podaję sekwencję: połóż świnkę i indyka.

IMG_2768

 

Później bawimy się sylabami: Połóż PA i PU.

IMG_2770

 

I samymi etykietkami dla utrudnienia.

IMG_2772

 

Były jeszcze kolory:

IMG_2774

 

Połóż czerwony i czarny.

IMG_2776

Prawda, że genialny pomysł? Aż żałuje, że nie mój 😉 Takie sekwencje możemy ćwiczyć ze wszystkiego co mamy w domu, nawet położyć parę owoców czy warzyw przed dzieckiem 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie!

 


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń Radośnie rosnę i myślę dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz "KOSMOS" – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!
ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

2 komentarze

  1. miraga pisze:

    U nas z porywem do 4 sztuk 😉

    • Marzena pisze:

      Super! U nas dwa idą super, przy trzech gubi środek. Wiec na razie na różne sposoby trenujemy dwa czasem wplatając trzeci – zgodnie z zasadą powoli i małymi krokami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *