Przywrócić światu….

Przywrócić światu….

Chciałabym pokazać Wam dziś niesamowitą grę… grę planszową… grę która pomaga nie tylko w terapii, ale stoi za nią szczytny cel i wspaniała idea.

Istnieje taki niesamowity zakątek w czeluściach internetu… Jest to miejsce tak niezwykłe, jak niezwykli ludzie je tworzą. Znajdziecie tutaj pasję, miłość i wspaniały cel. Tym celem jest przywrócenie światu osób z autyzmem. To miejsce nazywa się Dalej Razem Edu.

Co w nim jest niezwykłego?

Jest to miejsce w którym możecie między innymi kupić różnego rodzaju gry i pomoce terapeutyczne. Ale co w nich jest niezwykłego? To, że tworzą je ludzie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W tym miejscu zatrudniane są osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i przywracane światu. Prawda, że wspaniały cel?

img_0510Gra którą chciałam Wam dziś zaprezentować nazywa się Czajka – jest to gra gimnastyczna dłoni, twarzy i całego ciała. Zapewniam Was, że kupując gry w Dalej razem Edu, podczas ich otwierania poczujecie się niesamowicie wzruszeni. Otóż bowiem otwieramy kartonowe pudełko z grą a w środku pieczątka, że gra powstałą przy pomocy Karola, Pawła i Jędrzeja. Nie ukrywam, że chwyciło mnie ogromne wzruszenie, bo to wspaniałe w ten sposób uhonorować pracę autystyków nad tą grą. Dodatkowo oprócz gry w pudełku znalazłam mała paczkę ze słodkościami dla Milenki. Ale nie słodkości mnie wzruszyły, tylko mała karteczka dołączona do słodyczy z nadrukiem „Wymyśliliśmy, przetestowaliśmy i wyprodukowaliśmy specjalnie dla Ciebie” i pod spodem odręczny podpis: Leszek.

W tym miejscu chciałam podziękować wszystkim osobom które wymyśliły tę grę, zrobiły ją, spakowały… dzięki takim gestom, tym imionom na pudełku i na karteczce czuję się niesamowicie wzruszona. I jak początkowo dziwiłam się wysokiej cenie gry…tak teraz byłabym skłonna zapłacić za nią dwa razy tyle. To po prostu niesamowite co robicie – moje wyrazy uznania i szacunku.

Razem z Milenką dziękujemy za pomysł tej gry i za to, że już po pierwszych chwilach spędzonych nad planszą wiem, że to będzie dla niej niesamowita frajda i terapia podczas rozgrywek.

img_0513Gra Czajka jest to gra gimnastyczna dłoni, twarzy i całego ciała. Składa się z planszy z kolorowymi kołami, pionków, kostki oraz 3 rodzajów kart w 3 kolorach. Zasady rozgrywki są banalnie proste. Gracze naprzemiennie rzucają kostką i przesuwają swój pionek o taką ilość pól, jaka wypadła na kostce.

Celem gry jest dobra zabawa poprzez aktywność ruchową. Uczestnicy gry będą poruszać się według instrukcji obrazkowych, które są na trzech rodzajach kart (ruchy twarzy, ruchy dłoni i ruchy całego ciała).

Jeśli więc nasz pionek stanął na polu niebieskim odkrywamy kartę niebieską i naśladujemy mimikę pokazaną na rysunku.  Pole zielone to gimnastyka dłoni, a niebieskie – całego ciała.

img_0515Gracz który bierze kartę jako pierwszy pokazuje to co otrzymał na karcie, pozostali gracze go naśladują.

Zasady gry są niesamowicie proste do zrozumienia, a naśladowanie przez mamę i tatę poszczególnych kart przyprawia dziecko o wybuchy dzikiego śmiechu 🙂

Zabawa naprawdę, uwierzcie mi jest niesamowita!

Już po pierwszej rozgrywce Milena po prostu pokochała tę grę, mimo tego, że zielone karty (gimnastyka dłoni) sprawiają jej ogromną trudność.

Gra jest naprawdę idealna do terapii – dziecko poprzez naśladownictwo rysunków na kartach wspaniale trenuje aparat artykulacyjny i nie robi tego podczas nużących ćwiczeń przed lustrem (bo pani logopeda kazała nadymać policzki i robić „chude buzie”) tylko podczas wesołej rozgrywki przy grze planszowej.

img_0517Zielone karty to wspaniała okazja do treningu paluszków, a czerwone to fantastyczna gimnastyka całego ciała, umiejętność zachowania równowagi, zwrócenia uwagi na detale rysunku (niektóre postaci mają ręce splecione za głową lub za szyją – różnica niewielka – ale jednak mimo wszystko spora) i odwzorowania ich we własnej postawie.

Ze szczerego serca i gorąco polecam wszystkim tę grę!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *