Patyczki ze wzorami

Patyczki ze wzorami


Dzisiaj chciałam zaproponować Wam szybki pomysł na zabawę z patyczkami laryngologicznymi o nazwie „Patyczki ze wzorami”.

Jakie materiały są potrzebne?

Przygotuj:

  • kolorowe mazaki
  • kartkę papieru
  • ołówek
  • patyczki laryngologiczne

Patyczki laryngologiczne kupisz bez problemu w każdej aptece, kosztują zwykle około 5 zł za pudełko. W pudełku znajduje się zwykle 50-100 patyczków.

Sposób przygotowania

Połóż patyczki na kartce papieru i je odrysuj, a następnie je zdejmij.

Na każdym patyczku narysuj dowolne wzory i takie same wzory narysuj na kształtach odrysowanych na kartce. I to wszystko!

Jak się bawić?

Daj dziecku kartkę papieru z odrysowanymi patyczkami na których narysowałaś wzory. Patyczki wrzuć do pudełka lub koszyczka i daj dziecku. Poproś je aby dopasowało takie same patyczki jak te, które widzi na kartce.

Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *