Kiedy wiosną pada deszcz…

Kiedy wiosną pada deszcz…

5 marca 2016 Motoryka duża i mała Różności 0

Kiedy wiosną pada deszcz, niektórzy tatusiowie (jak nasz) nie zwracając uwagi na aurę pedałują do pracy rowerem. Nie jest fajnie jeździć rowerem do pracy w deszczu.

Dla wszystkich tatusiów dojeżdżających rowerem w deszczu do pracy, ale także tych którzy korzystają z komunikacji miejskiej lub dojeżdżają własnym samochodem – ale mimo to i tak woda kapie za kołnierz, bo trzeba przejść z parkingu do biura….mamy dziś pomysł na rozweselenie deszczowego wiosennego dnia.

A w zasadzie mamy pomysł dla dzieci i mam – aby wykonały tatusiom deszczową laurkę i w dniu gdy z nieba siąpi i kropi – ukradkiem włożyły tatusiom taką laurkę do torby. Mina tatusia gdy sięgnie w pracy po śniadanie i znajdzie taką laurkę od dziecka- bezcenna!

Co potrzebujemy? Niewiele:

kartkę z białego bloku technicznego, kartkę kolorową (kolor dowolny) z bloku technicznego, kredki, klej, nożyczki:

IMG_3585

 

Białą kartkę składamy na pół – to będzie nasza baza do laurki. Z kolorowej kartki wycinamy pasek:

IMG_3588

 

Kolorowy pasek dziecko składa w harmonijkę:

IMG_3591

 

Z harmonijki robimy wachlarzyk:

IMG_3593

 

Wachlarzyk dziecko wkleja w środek laurki (mama może pomóc 😉 )

IMG_3596

 

Teraz kredki i do dzieła – dziecko rysuje rączkę od parasola oraz deszczyk. Pod parasolem można wpisać życzenia dla taty, na przykład: Kochany Tatusiu, uśmiechaj się dziś dużo pomimo deszczu za oknem.

A tak prezentuje się moja deszczowa kartka bez życzeń pod parasolem. Sama zrobiłam pierwszą, żeby zobaczyć czy na pewno wyjdzie. Kolejną będzie robiła już Milenka dla taty i wsuniemy mu ukradkiem do plecaka w któryś deszczowy dzień 😉

IMG_3609

 

Miłej zabawy!

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.