Kiedy wiosną pada deszcz…

Szeroki asortyment pomocy edukacyjno-logopedycznych dla dzieci, wspomagających rozwój mowy jak i terapię zaburzeń mowy (ORM, afazja, autyzm).

Kiedy wiosną pada deszcz…

Motoryka mała i terapia reki 0

Kiedy wiosną pada deszcz, niektórzy tatusiowie (jak nasz) nie zwracając uwagi na aurę pedałują do pracy rowerem. Nie jest fajnie jeździć rowerem do pracy w deszczu.

Dla wszystkich tatusiów dojeżdżających rowerem w deszczu do pracy, ale także tych którzy korzystają z komunikacji miejskiej lub dojeżdżają własnym samochodem – ale mimo to i tak woda kapie za kołnierz, bo trzeba przejść z parkingu do biura….mamy dziś pomysł na rozweselenie deszczowego wiosennego dnia.

A w zasadzie mamy pomysł dla dzieci i mam – aby wykonały tatusiom deszczową laurkę i w dniu gdy z nieba siąpi i kropi – ukradkiem włożyły tatusiom taką laurkę do torby. Mina tatusia gdy sięgnie w pracy po śniadanie i znajdzie taką laurkę od dziecka- bezcenna!

Co potrzebujemy? Niewiele:

kartkę z białego bloku technicznego, kartkę kolorową (kolor dowolny) z bloku technicznego, kredki, klej, nożyczki:

IMG_3585

 

Białą kartkę składamy na pół – to będzie nasza baza do laurki. Z kolorowej kartki wycinamy pasek:

IMG_3588

 

Kolorowy pasek dziecko składa w harmonijkę:

IMG_3591

 

Z harmonijki robimy wachlarzyk:

IMG_3593

 

Wachlarzyk dziecko wkleja w środek laurki (mama może pomóc 😉 )

IMG_3596

 

Teraz kredki i do dzieła – dziecko rysuje rączkę od parasola oraz deszczyk. Pod parasolem można wpisać życzenia dla taty, na przykład: Kochany Tatusiu, uśmiechaj się dziś dużo pomimo deszczu za oknem.

A tak prezentuje się moja deszczowa kartka bez życzeń pod parasolem. Sama zrobiłam pierwszą, żeby zobaczyć czy na pewno wyjdzie. Kolejną będzie robiła już Milenka dla taty i wsuniemy mu ukradkiem do plecaka w któryś deszczowy dzień 😉

IMG_3609

 

Miłej zabawy!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń Radośnie rosnę i myślę dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz "KOSMOS" – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!
ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *