Ćwiczenia terapeutyczne z wykorzystaniem patyczków laryngologicznych

Ćwiczenia terapeutyczne z wykorzystaniem patyczków laryngologicznych

Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

 

Jak wiecie jestem gorącą fanką patyczków laryngologicznych z których można tworzyć naprawdę cuda.

Jakie cuda?

Różnego rodzaju ozdoby których mnóstwo możecie znaleźć w internecie. Ja jednak skupiam się na tym jak w ćwiczeniach terapeutycznych można je wykorzystać?

Pokazywałam już Wam moje pomysły na to, jak z jednego patyczka laryngologicznego, spinaczy i pianki kreatywnej zrobić pomoc do nauki czytania metodą symultaniczno – sekwencyjną: Bardzo głodna sylabowa gąsienica.

Pokazywałam również jak po oklejeniu patyczków taśmą washi można ćwiczyć na nich odwzorowania, sekwencje, uczyć dziecko mowy dialogowej, a także zrobić kubeczek aktywności: Kreatywne SOS – patyczki laryngologiczne.

Co jeszcze?

Jak za pomocą patyczków, pianki kreatywnej i różnych drobiazgów zrobić pomoc do nauki dni tygodnia: Uczymy się dni tygodnia.

Pokazywałam również jak za pomocą kolorowych patyczków ćwiczyć sekwencje i kategoryzować według koloru: Kolorowe sekwencje.

Co pokażę dzisiaj?

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam kolejne 3 pomysły na wykorzystanie patyczków laryngologicznych do ćwiczeń terapeutycznych.

Myślę, że tak jak ja – macie już zapas patyczków w szafie. Jeśli nie – przy najbliższej wizycie w aptece nie zapomnijcie kupić jednego opakowania. Albo dwóch od razu, bo patyczki pomimo że jest ich aż 100 sztuk w opakowaniu, schodzą jak przysłowiowa woda 🙂

Nie kosztują dużo, bo zaledwie parę złotych a można z nich wyczarować cuda.

Dzisiejsze patyczkowe cuda.

Do stworzenia dzisiejszych ćwiczeń oprócz patyczków będziecie potrzebowali: pisaki (zwane w niektórych rejonach kraju flamastrami ;), kartki papieru, nożyczki i dwie kostki z kolorowymi polami. I to tyle.

Jak przygotować patyczki?

Każdy koniec patyczka pomalujcie pisakami na dwa kolory. I to tyle 🙂

Prawda, że wiele nie potrzeba?

Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

 
Jak ćwiczymy?

Jako pierwsze proponuję Wam klasyczne domino. Dzielicie po równo między graczy patyczki i po prostu gracie w domino.

Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

 

Moja kolejna propozycja to prosta gra na spostrzegawczość. Na stoliku rozrzucacie patyczki. Każdy z graczy w swoim ruchu rzuca dwiema kolorowymi kostkami. Na stole wyszukuje patyczki z takimi kolorami jakie wyrzucił na kościach. Gra kończy się w chwili gdy nie ma już patyczków na stole. Albo do 2 czy 3 „pudła” u gracza. „pudła” – czyli wyrzuceniu takich kolorów na kościach jakich nie ma na patyczkach.

Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

 

Zasady ustalacie sami. Możecie grać tak, że kto pierwszy z graczy złapie patyczek to go zabiera – to na spostrzegawczość i zręczność – ale musicie pamiętać aby w rozgrywce uczestniczyły dzieci o zbliżonym poziomie rozwojowym.

Ja osobiście nie lubię takich rozgrywek, wolę spokojne gry bez rzucania się na patyczki kto pierwszy ten lepszy. Nie powoduje to wtedy u Milenki frustracji, że widziała, ale nie zdążyła.

Ostatnia propozycja.

Moją ostatnią propozycję oparłam na pomyśle z patyczkami do uszu. Jakiś czas temu pokazywałam na moim Fan Page to zdjęcie:

 

Spotkało się z ogólnym entuzjazmem i wielu moich czytelników od razu pobiegło malować patyczki do uszu 🙂

Jeśli boicie się dać dziecku patyczków do uszu, bo zamiast układać może zrobić z nich użytek we własnym uchu – co bezpieczne nie będzie… proponuję Wam ten sam schemat zabawy zastosować na patyczkach laryngologicznych.

Na kartce rysujecie schematy:

Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

 

Młodsze dzieci mogą wyszukiwać patyczki i odwzorowywać bezpośrednio na kartce.

Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

 

A te które już radzą sobie świetnie z układaniem patyczków na wzorze – układają pod spodem:

Patyczki laryngologiczne ćwiczenia

 

Podobają Wam się moje kolejne propozycje zabaw z patyczkami?


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.



Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.




Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:



*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.



 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *