Ćwiczenia wyrównawcze “Cztery pory roku”

Ćwiczenia wyrównawcze “Cztery pory roku”

2 października 2018 Analiza i synteza Edukacja przyrodnicza Emocje, relacje czasowe i przestrzenne Percepcja słuchowa i wzrokowa 0

Dzisiaj mam przyjemność pokazać Wam wnętrze najnowszej pozycji Wydawnictwa WiR – “Ćwiczenia wyrównawcze dla klas 1-3. Cztery pory roku – lato” autorstwa Doroty Dańskiej.

Co znajduje się w ćwiczeniach?

Jest to zestaw różnorodnych zadań o bardzo różnym stopniu trudności, który jest przeznaczony dla dzieci w klasach 1-3.

Zadania przede wszystkim poszerzają wiedzę ogólną dziecka i wszystkie teksty z zadań związane są z latem. Znajdziecie tu więc teksty o Dniu Ojca, o wakacjach, ciekawostki o bursztynie czy o Nocy Świętojańskiej. Starannie dobrane teksty i zadania do nich pomagają dziecku w nauce czytania ze zrozumieniem. 

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Polecenia do tekstów nie są nudne i szablonowe – dziecko za każdym razem musi wychwycić z tekstu coś innego. Skreślić niepoprawne zdania, odpowiedzieć na pytania czy choćby – przeprowadzić wywiad z tatą.

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Zadania wzbogacone są o ciekawe krzyżówki, ćwiczenia usprawniające grafomotorykę i wzbogacające słownictwo.

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Ale to nie wszystko – w środku znajdziecie także historyjki obrazkowe:

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Dla kogo?

Zeszyt ćwiczeń świetnie sprawdzi się u dzieci w młodszych klasach. Dzieci w ciekawy i nie nudny sposób dowiedzą się na przykład – kto wymyślił lody i skąd się wzięły w Europie lub dowie się gdzie leżą Kąty Rybackie.

Zadania są naprawdę bardzo różnorodne i ciekawe, a ich poziom bardzo zróżnicowany – do tego stopnia, że zaciekawią zarówno dziecko w 1 klasie, czy już poważnego, samodzielnie czytającego 3 klasistę.

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

 

Czy polecam?

Tak, zdecydowanie te ćwiczenia zyskały moją sympatię i na pewno z chęcią sięgnę po pozostałe pory roku. Ćwiczenia są bardzo interesujące, a ich cena nie jest wygórowana. Wszystkie karty pracy spięte są w jednej teczce – z łatwością można wyjąć interesującą nas kartę i na przykład skserować na zadanie domowe dla dziecka.

 

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.