Ćwiczenia wyrównawcze „Cztery pory roku”

Ćwiczenia wyrównawcze „Cztery pory roku”

Dzisiaj mam przyjemność pokazać Wam wnętrze najnowszej pozycji Wydawnictwa WiR – „Ćwiczenia wyrównawcze dla klas 1-3. Cztery pory roku – lato” autorstwa Doroty Dańskiej.

Co znajduje się w ćwiczeniach?

Jest to zestaw różnorodnych zadań o bardzo różnym stopniu trudności, który jest przeznaczony dla dzieci w klasach 1-3.

Zadania przede wszystkim poszerzają wiedzę ogólną dziecka i wszystkie teksty z zadań związane są z latem. Znajdziecie tu więc teksty o Dniu Ojca, o wakacjach, ciekawostki o bursztynie czy o Nocy Świętojańskiej. Starannie dobrane teksty i zadania do nich pomagają dziecku w nauce czytania ze zrozumieniem. 

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Polecenia do tekstów nie są nudne i szablonowe – dziecko za każdym razem musi wychwycić z tekstu coś innego. Skreślić niepoprawne zdania, odpowiedzieć na pytania czy choćby – przeprowadzić wywiad z tatą.

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Zadania wzbogacone są o ciekawe krzyżówki, ćwiczenia usprawniające grafomotorykę i wzbogacające słownictwo.

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Ale to nie wszystko – w środku znajdziecie także historyjki obrazkowe:

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

Dla kogo?

Zeszyt ćwiczeń świetnie sprawdzi się u dzieci w młodszych klasach. Dzieci w ciekawy i nie nudny sposób dowiedzą się na przykład – kto wymyślił lody i skąd się wzięły w Europie lub dowie się gdzie leżą Kąty Rybackie.

Zadania są naprawdę bardzo różnorodne i ciekawe, a ich poziom bardzo zróżnicowany – do tego stopnia, że zaciekawią zarówno dziecko w 1 klasie, czy już poważnego, samodzielnie czytającego 3 klasistę.

 

Ćwiczenia wyrównawcze "Cztery pory roku"

 

Czy polecam?

Tak, zdecydowanie te ćwiczenia zyskały moją sympatię i na pewno z chęcią sięgnę po pozostałe pory roku. Ćwiczenia są bardzo interesujące, a ich cena nie jest wygórowana. Wszystkie karty pracy spięte są w jednej teczce – z łatwością można wyjąć interesującą nas kartę i na przykład skserować na zadanie domowe dla dziecka.

 


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *