Bawmy się!

Bawmy się!

6 października 2015 Teoria 2


 

Dzisiejszy świat operuje głównie obrazem. Telewizja, internet, smartfony, tablety…wszechobecność reklam wokół nas… Dzieci w tym świecie są niejako „narażone” na prawopółkulowość, dlatego że obrazy lepiej wykształcają prawą półkulę.

Ale język nie może istnieć bez lewej półkuli, bo to właśnie ona tworzy język (zasady gramatyczne, sposób łączenia dźwięków w słowa). Dlatego musimy u najmłodszych rozwijać lewą półkulę.

Ale jak to zrobić?
 
Po prostu w każdej sytuacji starajmy się jak najwięcej ćwiczyć z dzieckiem lewą półkulę mózgu – ot cała filozofia.  Ale jak to zrobić spytacie? Odpowiem Wam – to naprawdę nie jest trudne! Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania oraz wyłączenie dziecku telewizora, radia…
Ćwiczymy z nim analizę i syntezę wzrokową, pamięć (najpierw globalną, później sekwencyjną), układamy układanki lewopółkulowe na materiale tematycznym (a później atematycznym), szeregujemy, wyszukujemy różnice, odwracamy wzory, bawimy się w kategoryzacje, ćwiczymy grafopercepcję…wymieniać można by długo.
 
 
Zapraszam do odwiedzania mojego bloga regularnie – chciałabym aby ten blog był jednym z ciekawszych blogów o tematyce wspomagania rozwoju dzieci – zarówno tych zdrowych, jak i z deficytami.
Zapraszam również do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami 🙂
 
 
Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

2 komentarze

  1. Żaneta Koniszewska pisze:

    Super pomoce. Gratuluje pomysłowości. Dziękuje, że mogę z nich korzystać. Na pewno wykorzystam je w swojej pracy z dzieckiem. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

    • Marzena pisze:

      Dziękuję Pani Żaneto za miły komentarz! Pozdrawiam i zapraszam do mnie częściej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.