Pakiet edukacyjny „Leżymy i ćwiczymy”

Pakiet edukacyjny „Leżymy i ćwiczymy”#CzasNaPogaduchy to spotkanie podczas którego znajdziesz porcję wiedzy z zakresu terapii dziecka z problemami z nabywaniem i rozumieniem mowy.
Znajdziesz tu także sporo motywacji, pomysłów na ćwiczenia terapeutyczne, a także pogadamy sobie jak mama z mamą przy kawie i ciastku o wszystkim i niczym – bo nie samą terapią dziecka człowiek żyje.
Czasem się pośmiejemy, czasem poplotkujemy, pogadamy też o wodzie i pogodzie.
Podczas #CzasNaPogaduchy odpowiadam także na Wasze pytania, ale plotę również 3 po 3 co mi ślina na język przyniesie.


Podczas spotkania które odbyło się 5 marca 2020 pokazuję Ci pokazałam wnętrze mojego najnowszego pakietu edukacyjnego z leniwcem: Leżymy i ćwiczymy.


Zobacz jak możesz pracować na tym pakiecie ze swoim dzieckiem!

Leżymy i ćwiczymy” to mega zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy.
Znajdują się w nim pomoce o różnym stopniu trudności.
Przeznaczony dla dzieci z afazją, autyzmem, dzieci z innymi deficytami oraz dzieci zdrowych – jako kreatywna zabawa wspomagająca rozwój dziecka.
Idealnie sprawdzi się w gabinetach logopedycznych, psychologicznych, w przedszkolach.


Skład zestawu edukacyjnego „Leżymy i ćwiczymy” to 57 stron i znajdziesz tutaj:

1. Układanki paskowe do nauki przeliczania. Dwie różne ilustracje, każda ilustracja to 3 układanki do nauki przeliczania i rozpoznawania cyfr 1-5, 1-10 oraz 11-20. W sumie 6 układanek.
2. Dwa obrazki wspierające rozwój motoryki małej. Po wydrukowaniu i zalaminowaniu dziecko może przeszywać ilustracje za pomocą bezpiecznej igły i wełny lub układać za pomocą paluszków lub szczypiec drobne elementy na wyznaczonych białych polach.
3. Trzy obrazki do zabaw multisensorycznych – malowanie palcami po kartce.
4. Siedem kart pracy do ćwiczeń grafomotoryki – potocznie zwane „rysowaniem szlaczków”.
5. Dwie karty pracy do nauki przeliczania.
6. Dwie układanki wspierające rozwój analizy i syntezy wzrokowej typu: co nie pasuje?
7. Siedem kart do nauki czytania za zrozumieniem i pisania. Jedna karta z krótką czytanką oraz sześć kart pracy.
8. Matematyczne puzzle – nauka dodawania. Dwie karty z puzzlami z dodawaniem w zakresie do 20.
9. Matematyczne puzzle – nauka odejmowania. Dwie karty z puzzlami z odejmowaniem w zakresie do 20.
10. Matematyczne puzzle – nauka mnożenia. Sześć kart z puzzlami z mnożeniem w zakresie do 20.
11. Osiem układanek wspierających rozwój analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie.
12. Czytanie sylabami – trzy karty. Karta pierwsza to plakat z leniwcem oraz dymkiem rozmów. Na drugiej karcie znajdują się etykiety z przykładowymi sylabami. Trzecia karta to czyste etykiety do wpisywania dowolnych, aktualnie przerabianych sylab.
13. Siedem kart do ćwiczeń sekwencji: cztery paski pracy – kontynuowanie sekwencji 2-elementowych, cztery paski pracy – kontynuowanie sekwencji 3-elementowych, cztery paski pracy – uzupełnianie sekwencji 2-elementowych oraz karty z etykietami do dowolnego ukłądania sekwencji – nie tylko na paskach pracy. Etykiety można wykorzystać również do gry w memory.
14. Jedna karata pracy: dziecko odczytuje wyrazy z etykiet, nazywa części leniwca i przykleja etykiety we właściwe miejsce.
15. Jedna układanka do wspierania rozwoju analizy i syntezy wzrokowej. Dziecko układa brakujące fragmenty na dużej ilustracji.
16. Dwie układanki wspierające rozwój analizy i syntezy wzrokowej typu: znajdź różnicę między obrazkami.

GRATIS!!!
Dwa plakaty format A4 z leniwcami do ozdoby pokoju dziecięcego.


Jeśli masz ochotę być z nami na żywo podczas tych luźnych spotkań – zapraszam Cię w każdy czwartek o godzinie 10:00  na mój profil na Facebook lub na Instagram.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.