Pomysły na zabawy z zającem Mietkiem

Głodny zając Mietek to fenomenalna zabawka z firmy SkumajTo. Drewniana, solidna, ręcznie wykonana z dbałością o najdrobniejsze detale.
Dziś chciałabym pokazać Ci ile różnorodnych zabaw rozwijających, możesz zaproponować dziecku z wykorzystaniem tej układanki.
Z czego składa się układanka?
To solidna, drewniana podstawa, która jest grządką na której dziecko sadzi marchewki. Do grządki dołączone są ręcznie malowane marchewki z natką ze sznurka jutowego oraz głowa zająca Mietka, która także służy nam do zabaw.
Do tego drewniane szczypce, karty ze wzorami i… zabawa gotowa!

Jak się bawić?
Daj dziecku podstawę (czyli grządkę z kolorowymi polami) oraz marchewki. Poproś dziecko, aby na początku wkładało marchewki w kolorowe pola na grządce, zgodnie z kolorami na jakie pomalowana jest grządka.
Jest to wspaniałe ćwiczenie nie tylko koordynacji ręka – oko, dla młodszych dzieci – precyzji, ale także nauki rozróżniania i nazywania kolorów.
Gdy Twoje dziecko już opanuje ten poziom zabawy, czas abyś dała mu załączone karty ze wzorami.

Dziecko rączkami wkłada w grządkę kolorowe marchewki zgodnie z wzorem który widzi przed sobą. Pamiętaj o tym, aby dziecko wkładało marchewki od strony lewej do prawej – są to elementarne ćwiczenia wspomagające późniejszą naukę czytania.

A co z głową Mietka?
Głowa zająca Mietka jest kolejnym etapem zabawy. Gdy marchewki już urosną, dziecko wyrywa je z grządki za pomocą szczypiec.

Wyrwanymi marchewkami musi nakarmić bardzo głodnego zająca. Młodsze dzieci mogą karmić zająca rączkami, starsze – używając szczypiec, pamiętając, że zając je marchewki tylko w takiej kolejności jaka widnieje na karcie pracy.

Jak jeszcze można wykorzystać tę układankę?
Możesz ćwiczyć z dzieckiem sekwencje słuchowe. Ty wypowiadasz nazwy kolorów, dziecko je zapamiętuje i w takiej kolejności musi włożyć wszystkie marchewki do grządki, lub nakarmić zająca.
Bardzo interesujące są także ćwiczenia zapamiętywania poleceń np. włóż czerwoną marchewkę do zielonego dołka, a żółtą marchewkę do pomarańczowego dołka.
Dodatkowo dziecko może odwiązywać i zawiązywać natkę pietruszki (czyli jutowy sznurek) na marchewkach – a to już wspaniałe ćwiczenie, które możecie wykorzystać podczas terapii ręki.
Gdzie kupić Mietka?
Podoba Ci się ta układanka? Możesz ją kupić tutaj: Głodny zając Mietek firmy SkumajTo.
Układanka jest naprawdę fantastyczna i niebywale starannie wykonana. Polecam Ci ją całym sercem!
Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?
Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!
Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.
Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?
Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.

Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?
Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!
ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:

*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.
moim okiem motoryka mała sekwencje słuchowe terapia ręki układanki lewopółkulowe