Pakiet edukacyjny – Świąteczne zabawy

Pakiet edukacyjny – Świąteczne zabawy


Przygotowałam córce zestaw zabaw w klimacie zbliżających się świąt. Była wczoraj trochę zakatarzona, więc nie chodzi do przedszkola.

Pomyślałam, że nowe zabawy na pewno jej się spodobają i miło spędzimy poranek. Przygotowałam materiały, wydrukowałam, część zalaminowałam i…. noc pokrzyżowała moje plany.

Wysoka gorączka, straszny kaszel – czeka nas pilna wizyta u lekarza. Nawet nie próbuję pokazywać jej nowych zabaw, bo w tym stanie lepiej żeby wypoczywała a nie jeszcze trenowała mózg.

Pakiet edukacyjny – Świąteczne zabawy

Pakiet który przygotowałam składa się z następujących elementów

Zestawy kart do ćwiczeń analizy i syntezy wzrokowej – znajdź element który nie pasuje.

Układanka – tę pomoc zalaminowałam aby służyła dłużej. Zadaniem dziecka jest układanie na bańkach oraz czarnych kropeczkach na dzwonku różnych drobnych przedmiotów. ziele angielskie, pieprz, ryż, jakieś małe kołeczka i inne elementy. Na początek paluszkami, a gdy paluszki są już bardzo sprawne – pęsetką.

Do pakietu dodałam także zestaw różnorodnych kolorowanek, które dziecko może kolorować kredkami lub farbami a także dowolnie ozdabiać – wyklejać strzępkami bibuły lub różnorodnych materiałów.

A także:
Połącz kropki – prosta zabawa polegająca na połączeniu kropek na dzwonku i baniek na choince bez odrywania rączki. Obrazek można później pokolorować.


Znajdź takie samo – pomoc proponuję zalaminować aby dłużej służyła. Zadaniem dziecka jest odszukanie na karcie takiego samego przedmiotu jak na dużym obrazku i przypięcie na niego spinacza.


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

11 komentarzy

 1. MZ pisze:

  To się przyznam, że pobrałam 2 i 5 🙂

  • Marzena pisze:

   Miłej zabawy! Zapraszam też po resztę 🙂

 2. G. Sz. pisze:

  Pani Marzeno, podziwiam Pani kreatywność, umiejętności w zakresie grafiki komputerowej i przede wszystkim pomysły na doskonałe pomoce. Sama tworzę wiele pomocy na własny użytek, lecz chętnie korzystam z tego co Pani zrobiła. Są to bardzo wartościowe materiały.

  • Marzena pisze:

   Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że to co wykonuję dla mojej córki – przydaje się Pani w pracy. Naprawdę bardzo mnie to cieszy!

 3. AK pisze:

  Mam nadzieję, że zdrówko córeczki się poprawiło i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Ja pobrałam dla mojego łobuza Mikołaja kolorowankę, układankę do ćwiczenia rączek,połącz kropki i ile tego widzisz:) Pobrałabym wszystkie, ale reszta jest dla niego po prostu za łatwa. Za to układaliśmy Pani czarano-białą układankę o dziecięcych zabawach dzisiaj i część wiedział sam a część nie. Super, że dała Pani 2 wersje, bo kolorowe są zawsze dla niego łatwiejsze a tylko takie są zazwyczaj w gazetkach i książeczkach dla dzieci.

  • Marzena pisze:

   Cieszę się, że chociaż niektóre pomoce okazały się dla Pani synka przydatne. Zwłaszcza, że wszystkie pomoce robię dla mojej 3 -latki i przy okazji je udostępniam – niech korzystają też inne dzieci. Niemniej postaram sięw przyszłości robić także trudniejsze pomoce – które mam nadzieję spodobają się Pani synkowi.
   Jeśli chodzi o moją Milcię – to niestety choroba w pełnym ataku, mam nadzieję, że do świąt jej się polepszy. Dziękuję za życzenia zdrowia 😀

 4. Ania pisze:

  Dziękuję za możliwość pobrania. Karty pracy są piękne!

  Wszystkiego dobrego na Święta! 🙂

  • Marzena pisze:

   Proszę bardzo 🙂 I wzajemnie – samych spokojnych świątecznych dni 🙂

 5. Wiola pisze:

  Pani Marzenko 🙂 wielkie dzięki za piękne pomoce. Dobrze, że śa jeszcze takie życzliwe osoby jak Pani, teraz coś dostać za darmo to juz prawie niemożliwe. Dziękuję i pozdrawiam :)))

  • Marzena pisze:

   Witam Pani Wiolu!
   Cieszę się, i dziękuję za te miłe słowa! Cieszę się, że moje pomoce są dla Pani przydatne!

 6. Joanna pisze:

  Witam. Dziękuję za udostępnianie wspaniałych pomocy! Drukuję i od razu laminuję aby wykorzystywać je w dalszej mojej pracy zawodowej 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *