Pomysł na prezent

Pomysł na prezent

11 maja 2017 Różności 0

Chciałabym Wam dziś podrzucić pomysł na prezent, na który natknęłam się w czeluściach internetu. Dzień Mamy zbliża się milowymi krokami, za chwilę będzie Dzień Taty… prezent ten będzie też świetny dla babci i dziadka czy cioci i wujka – jest po prostu uniwersalny.

Ten prezent to…zakładka do książki. Tak, wiem pomyślicie, że słaby prezent. Nic bardziej mylnego – zwłaszcza, gdy wykona go dziecko.

Co potrzebujecie?

Klej, nożyczki, jakieś niepotrzebne (mogą być już zarysowane) kartki z bloku technicznego, kredki, mazaki, farby, dziurkacz ozdobny lub zwykły – co tam macie pod ręką i stara książka która miała wylądować w dziale „ na makulaturę jak będzie zbiórka w szkole” 😉

W nasze ręce do dzieła totalnego zniszczenia trafiła… pozycja dość ambitna i wiekowa 😉


Wyrywamy z książki parę stron, naklejamy z dwóch stron kartki z bloku technicznego (to dla usztywnienia). Wycinamy kształt zakładki.

Za pomocą ozdobnego dziurkacza robimy dziurkę.

I teraz szalejemy – rysujemy, malujemy, naklejamy piórka, cekiny, strzępki materiałów – co kto woli i jak poniesie nas i dziecko fantazja.

Na koniec przywiązujemy wstążeczkę i piękna zakładka do książki gotowa.

Na tej którą zrobiłam sobie sama, narysowałam sobie baranka, bo od rana chodzi mi po głowie pioseneczka:

„Jak dobrze być barankiem,

wybiegać na polankę,

bee, bee, bee,

kopytka niosą mnie”

Moją zakładkę zrobiłam sobie do bullet journal (czyli po polsku – mojego centrum dowodzenia sprawami wszelakimi: terminarza, przypominajki, listy zakupów, spraw do zrobienia itp. – czyli takiego zeszytu sztuk jeden w którym mam wszystko pod ręką).

Milena niestety w dniu dzisiejszym z powodu słabego samopoczucia, po zrobieniu balonika odmówiła dalszej współpracy przy pracach plastycznych. Położyła się na sofie i ze swoich zakładek zrobiła…. samolot. Ale wrócimy do tematu, wtedy pokażę Wam Mileny zakładkę, na razie tylko moja. A prezentuje się tak:

Pozdrawiam Was serdecznie!

 

 

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.