5 pomysłów na zabawy z układanką Kolorowe akwarium

5 pomysłów na zabawy z układanką Kolorowe akwariumChciałabym pokazać Ci dzisiaj 5 pomysłów na zabawy z układanką Kolorowe akwarium z firmy SkumajTo.

Kolorowe akwarium

To układanka dla dzieci już od drugiego roku życia. Bardzo starannie wykonana, utrzymana w pięknej, żywej kolorystyce. Układanka składa się z drewnianej podstawy na której widnieje rysunek akwarium, kolorowych rybek z uchwytami, szczypiec, kuleczek oraz drewnianych etykiet z cyframi.

Ale dość o układance – przejdźmy do konkretów czyli – propozycji zabaw!

Ćwiczenia motoryki małej

Jest to najprostszy sposób zabawy odpowiedni już dla maluszków. Dziecko łapiąc rybki za specjalne uchwyty – wkłada i wyjmuje je z podstawy.

Starszemu dziecku możesz zaproponować wkładanie i wyjmowanie rybek przy użyciu dołączonych szczypiec.

A może matematyka?

Do specjalnego otworu włóż drewnianą tabliczką z liczbą. Poproś dziecko aby odczytało jaka liczba widnieje na tabliczce. jesli jeszcze nie potrafi – pomóż mu.

Początkowo za pomocą paluszków, a później szczypiec, dziecko układa na planszy drewniane kulki, karmiąc w ten sposób głodne rybki. To wspaniały wstęp do edukacji matematycznej: nauki rozpoznawania symbolu graficznego liczb, przeliczania, a nawet początków dodawania i odejmowania w zakresie do dziesięciu.

Uczymy się sylabek

To pomysł dla wszystkich rodziców, którzy uczą czytać dzieci metodą sylabową. Na karteczkach napisz aktualnie ćwiczone sylabki i ukryj pod rybkami.

Dziecko odkrywa sylabki i odczytuje je na głos. Rozwinięciem tej zabawy, które możesz zaproponować dziecku, jest kolejne wyjmowanie karteczek z przeczytanymi sylabkami, a następnie złożenie z nich słowa lub zdania.

Sekwencje słuchowe

Możesz dziecku zaproponować także układanie sekwencji słuchowych, pamiętając o tym, żeby ilość elementów w wypowiadanej sekwencji dostosować do możliwości dziecka.

Dziecko wyjmuje z akwarium (lub do niego wkłada) rybki w takiej kolejności jak wypowiedziałaś. Na przykład: włóż rybkę: pomarańczową, zieloną i żółtą.

Alfabet

A czy starsze dziecko może skorzystać z tej układanki? Oczywiście!

Napisz na karteczkach nazwy kolorów i poproś dziecko, aby odczytało co napisałaś i pod każdą etykietą z napisem położyło rybkę w odpowiednim kolorze.

Później możesz, poprosić dziecko, aby ułożyło etykietki zgodnie z alfabetem i przy okazji poćwiczycie kolejność liter w alfabecie.


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *